Babur Özden eski Microsoft’çularla semantik arama işine girdi

SuperOnline’ın ve Doğuş Holding’in kurduğu Ixir’in Genel Müdürlüğünü üstlenen Babür Özden grafik tabanlı semantik arama motoru MOI için Microsoft çalışanları ile MAANA isimli bir şirket kurdu. Uzun süredir ABD’de çeşitli risk sermayesi yatırımları ile ilgilenen Özden, kendi bloğundan duyurduğu haberde “Bugün yeni bir arama motoru doğdu” diyerek işbirliğine gittiği ortaklarını ve bu oluşumda kendilerine danışmanlık yapacak olan isimleri açıkladı.

MAANA isimli şirketin CEO’luğunu Babür Özden üstlenirken Microsoft’ta veritabanı alanında çalışan Stuart şirketin Başkanlığını Bing’de görev yapan Donald şirkteni teknoloji başkanlığını, Microsoft Azure platformu üzerinde çalışan Hadoop’un Genel Müdürlük görevini üstleniyordu.

Şirketin danışman kadrosunda ise Hakia CEO’su Rıza Can Berkan ve Bell Labs’te uzun yıllar çalışmış Banu Özden de bulunuyor.

Yeni arama motorunun yılın üçüncü çeyreğinde kendini göstermesi bekleniyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.