Ana sayfa BT Gündem Babylon 8: dillerin ortak platformu

Babylon 8: dillerin ortak platformu

116
0

Babylon’un CEO’su Alon Carmeli konuşmasında düşüncelerini “Bugün Babylon için kutlamaya değer bir gün ve önemli bir dönüm noktasıdır. Babylon 8, Google ile sıkı ve güçlü bir işbirliğiyle başlayarak, MAC için Babylon sürümü, çeşitli cihazlar ve Babylon Enterprise sürümüyle devam eden ve kullanıcı deneyimini önemli ölçüde zenginleştiren otomatik araçların geliştirilmesiyle son bulan iki yıllık hızlı gelişim ve değişimi özetliyor” sözleriyle dile getirdi. Carmeli, “Babylon 8 çok sayıda önemli teknolojik gelişmeyi, yeni pekiştirilmiş özellikler ve kaynak ve dil desteğindeki önemli artışla birlikte sunar. Şirketimizin ana varlığını oluşturan ve dünya çapında sayıları hızla artan kullanıcı grubumuz için hazır durumdayız” diye ekledi.

Babylon 8’deki Yeni Özellikler ve önemli gelişmeler:

· Daha Fazla Dil, Daha Fazla Kaynak
Yeni sürüm, basit çeviri ve para birimi dönüştürme hizmetinden, uzman sözlükleri ve argo terimler sözlüklerine kadar her şeyi içeren yaklaşık 2000 kaynaktan, 75’ten fazla dilde iki yönlü tek tıklatma ile çeviri sağlar.

· Doküman Çevirisi
Sözcük, cümle ve tam metin paragrafı çevirilerinin yanı sıra, Babylon 8, 31 dilde doküman çevirisi (MS Word, PDF, Metin, vb.) sunar. (Önceki sürüm 17 dilde kullanılabiliyordu.)

· Web sayfası Çevirisi
Babylon 8, herhangi bir dilde anında Web sayfası çevirisi sunar.

· Microsoft Office Yazım Denetimi Aracıyla Kusursuz Tümleştirme
Babylon 8, Microsoft Office yazım denetimi aracıyla mükemmel şekilde tümleştirilerek yerleşik yazım denetimi aracını ek yardımcı araçlarla geliştirir. Doğru yazım önerilerine ek olarak, Babvlon 8, kullanıcılara bilinçli olarak seçim yapabilmeleri için kısa tanımlar ve çeviriler sunar.

· Wikipedia İçeriğine Erişim
Babylon 8, Internet üzerindeki en kapsamlı çok dilde kullanılabilen ücretsiz ansiklopedi olan Wikipedia’dan 6,5 milyonun üzerinde makale ve tanımlamaya tek tıklatma ile erişim sağlar. Wikipedia içeriği önceki sürümde 13 dilde sağlanırken, bu sayı bu sürümde 20 dile çıkmıştır.

· İçerik Duyarlılığı Küresi
Babylon 8 çeviri gereksinimlerinizi algılar! Yeni içerik duyarlılığı Küresi uygun çeviri hizmeti, yazım denetimi, birim dönüştürme ve çeviriye yardımcı diğer araçları sağlar. Küre ihtiyacınız olduğu zaman yanınızdadır.

· Önemli Sözlükler
Babylon 8, Britannica, Oxford, Merriam Webster, Pons, Duden, Larousse, Langenscheidt, vb. gibi dünyanın sayılı yayınevlerine ait kaynaklardan sonuçlar sunar.

· Yeni Kullanıcı Arabirimi
Babylon 8, kullanımı kolaylaştırmak ve hızlandırmak üzere daha az sayıda düğme içeren basit ve düzenli bir görünüme sahiptir. Bu yeni arabirim, Babylon’un kullanıcı deneyimini daha da elverişli hale getirir.