Balkanların Fujitsu’su Türkiye’den yönetilecek

Fujitsu Türkiye, bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma çalışmaları sonucunda sorumluluk alanına dahil olan Balkan ülkeleriyle, Fujitsu Forum öncesinde ilk kez Almanya’nın Münih kentinde bir araya geldi. 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Fujitsu Forum öncesinde düzenlenen akşam yemeğinde, Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim bir konuşma yaptı. Yemeğe, Fujitsu Türkiye yöneticileri, Türkiye’ye bağlanan Balkan ülkelerindeki Fujitsu yöneticileri, kanal iş ortakları ve müşterileri katıldı.

Fujitsu Balkanlardaki ekonomik gelişimi çözümleriyle destekleyecek

Açılış konuşmasında, yeniden yapılanmanın bölgenin tarihi ve ekonomik gelişmesi açısından çok doğru bir zamanlama ile gerçekleştiğine dikkat çeken Fujitsu Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Halit Zaim şunları söyledi:

“Balkanlar’da gelişmekte olan ülkeler günümüzde ekonomik refaha odaklanıyor. Bölgedeki olumlu tablo, bize kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak üzere Fujitsu’nun bilgi ve deneyimi ile organizasyonel gücünü birleştirme şansını veriyor. Ortaya çıkan sinerjinin Fujitsu’nun bölgedeki operasyonlarına güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Yenilikçi ve verimli BT çözümleriyle Fujitsu Balkanlar bölgesinin ekonomik gelişimini destekleyecektir.”

Başarı için global ve yerel güçler birleşiyor

Halit Zaim, Balkanlar bölgesindeki çalışmalarında da Fujitsu’nun kurum kültürü doğrultusunda müşterilerine öncelik vermeleri gerektiğini belirtti. Onları dinlemelerinin ve ihtiyaçlarını anlamalarının önemli olduğunu hatırlattı. İlk hedeflerinin onlar için değer yaratmak olduğunu, Fujitsu’nun başarısının müşterilerinin memnuniyetine bağlı olduğunu vurguladı. Fujitsu’nun yerel ihtiyaçlara odaklanan global bir şirket olduğunu belirten Zaim şunları söyledi:

“Fujitsu, dünyanın dört bir yanında hizmet veren global bir şirkettir. Dünya genelindeki grup şirketlerinin gücü, bizim performansımızı da yükseltiyor. Müşterilerimize Japon teknolojisi ve Alman üretiminin gücünü sunuyoruz Müşterilerimiz, global organizasyonumuz tarafından desteklenen yerel operasyonlarımıza güveniyor. Partner programımız sayesinde onların kendi özel ihtiyaçlarını anlıyor ve kesintisiz hizmet vermek için çalışıyoruz. Balkanlar bölgesinde global ve yerel gücümüzü birleştirmemiz, bu pazarda sürdürülebilir bir şekilde büyümemizi sağlayacaktır.”

Fujitsu’nun vizyonunu, en yeni ürün ve hizmetlerini dünyaya ilk kez duyurduğu Fujitsu Forum öncesinde Balkan ülkelerindeki Fujitsu iş ortakları ve müşterileriyle bir araya gelen Halit Zaim, ölçekleri ne olursa olsun, tüm yerel organizasyonların Fujitsu’nun global hedeflerini desteklediğini belirtti.

1 Nisan 2011’de başlayan yeni mali yıl itibariyle, Fujitsu Avrupa bölgesi dönüşüm programı kapsamında Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Bosna, Slovenya, Hırvatistan ve Karadağ Fujitsu Türkiye’ye bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu