Ana sayfa BT Gündem Bankayı akıllı TV’ye soktular YouTube’u solladılar

Bankayı akıllı TV’ye soktular YouTube’u solladılar

91
0

Samsung ve İş Bankası, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için mobil cihazlarda yaşanan kullanıcı deneyimini televizyonlara taşıyarak, Samsung ‘un 2010 yılında satışa sunduğu Smart TV özellikli televizyonlar için İşTV uygulamasını geliştirdi. Bundan 10 yıl önce TV bazında değil ama yayıncı bazında hayata geçirilen Pamukbank TV bankacılığından sonra hayata geçirilen uygulama büyük ilgi gördü. İşTV uygulaması “Smart TV“lerde de mevcut olan uygulama mağazası “SamsungApps” üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ve televizyon kumandasıyla İş Bankası tarafından sunulan hizmetlere ulaşılabiliyor. Android işletim sistemli telefonlar gibi mobil cihazlar üzerinden kullanılan çeşitli kategorilerdeki farklı uygulamaların; kablolu veya kablosuz internet ile televizyona taşınmasına yardımcı olan SamsungApps ile televizyon ve internet keyfi eş zamanlı yaşanıyor. Şu ana kadar 3000’i aşkın defa indirilen İşTV, aralarında YouTube gibi popüler sitelerin de yer aldığı, dünya çapında en çok indirilen uygulamalar arasında ilk 10’a girdi.

İşTV uygulaması ile kredi kartı başvurusu yapmak, İMKB ve yurt dışı borsa verileri, döviz kurları ve yatırım fonu fiyatları ile finansal verileri takip etmek, en yakın İş Bankası, Bankamatik ve Şube bilgilerine ulaşmak mümkün. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan İşTV üzerinden ayrıca İş Sanat etkinlikleri hakkında da detaylı bilgi alınabiliyor.

İş Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Strateji Bölüm Müdürü Sedat A. Tosyalı, “ İş Bankası olarak hedefimiz, çok kanallı bankacılık uygulamalarımızla müşterilerimize her zaman en yakın banka olmak ve müşteri deneyimini ön planda tutarak, hizmet seviyesi yüksek ve kolay erişilebilir uygulamalar geliştirmek yönünde. Çok kanallı bankacılık alanında yenilikçi ve yaratıcı çözümleri, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak basitlikte sunmak amacıyla çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Mobil Bankacılık uygulamalarımızdan İşCep Samsung’un Bada ve Android tabanlı cep telefonlarıyla kullanılabiliyor. Aynı zamanda hali hazırda İşPad uygulamamız da Samsung’un Galaxy Tab ürünü ile kullanılabiliyor.

Samsung’un Smart TV özellikli televizyonlarında kullanılabilen, bankacılık alanında Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan İşTV uygulaması ile müşterilerimiz, İş Bankası hizmetlerine oturma odalarının konforunda ulaşabiliyor. Tablet PC ve televizyon cihazlarıyla internet kullanımının artacağı öngörüsüyle, televizyon uygulamalarının yakın zamanda daha da gelişmesini bekliyoruz. İzleyen dönemde akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonların kendi arasında iletişim kurarak kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracağına inanıyoruz. Bu kapsamda Samsung’la yaptığımız işbirliğinden çok memnunuz ve bu işbirliğinin artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Samsung Electronics Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner “İş Bankası ile cep telefonunda başladığımız güzel işbirliğimizin ilk meyvesini Android işletim sistemli Galaxy S modelimizde almış, hemen devamında Galaxy TAB ile ilerletmiştik. Şimdiyse Smart TV için geliştirdiğimiz uygulama ile işbirliğimizi yeni bir aşamaya daha taşıdık.

Samsung akıllı televizyonlarda dünyada öncü olmasının yanısıra aynı zamanda Türkiye akıllı televizyon pazarında da lider. 2010 yılını toplam 36bin adetin üstünde akıllı televizyon satarak tamamladık. Pazarın lideri olarak kendi sektörünün en saygın ve öncü kurumu Türkiye İş Bankası ile İşTV projesini hayata geçirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Artık kullanıcılarımız evlerinde televizyonlarından kolayca İşbankası’ndaki hesap bilgilerine ulaşabilecek ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bugün daha bu teknolojinin başındayız. Yakın zamanda evden televizyonla çok daha çeşitli bireysel ve ticari bankacılık işlemlerinin yapılacağını biliyoruz. “