Barış Karakullukçu İş Bankası girişimcilik iş kolu başkanı oldu

İş Bankası ve iştiraklerinin girişimcilik faaliyetlerini geliştirmek için kurulan Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanlığı görevine Barış Karakullukçu atandı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında girişimcilik şubesi ile girişimcilik odağında çalışmalarına hız katan İş Bankası, şimdi de girişimcilik alanındaki faaliyetlere katkı sunmak üzere Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanlığı fonksiyonunu oluşturdu. İş Bankası ve iştiraklerinin girişimcilik alanındaki faaliyetlerininin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere kurulan başkanlığa Barış Karakullukçu atandı.

İş Bankası Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanı Barış Karakullukçu

Barış Karakullukçu kimdir?

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Barış Karakullukçu, Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Kariyerine 1996 yılında IBM & SA’da (I-Bimsa) Danışman olarak başlayan Karakullukçu, 1997 yılında PricewaterhouseCoopers’da (PWC) Yönetim Danışmanı olarak çalıştı. 2001-2005 yılları arasında danışmanlık firması Accenture’da global iş çözümlerinden sorumlu olarak 25’den fazla ülkede görev yapan Karakullukçu, 2005’te Accenture Türkiye’ye geçip, 2010 yılında Şirket ortağı oldu. 2012-2016 arasında Mudo’da Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO olarak görev yaptı. 2017-2018 arasında Turkcell’in veri ve analitik odaklı dönüşüm programını yöneten Karakullukçu, ardından IBM’e Küresel İş Hizmetleri Ülke Lideri olarak atandı. Karakullukçu 2020’de Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu