Barsan’ın işsürekliliği merkezi Bürolink’ten

Barsan Global Lojistik, işlemlerini her şartta kesintisiz gerçekleştirmek ve tam bir müşteri memnuniyeti sağlamak üzere bir iş sürekliliği merkezini hayata geçirdi. Kullanıcılarına hizmet veremediği her an hem maddeden hem de kurumsal prestij açısından kayıplar yaşadığının bilincinde olan firma, HP ve iş ortağı BÜROLİNK ile olası felaketlere karşı bir iş sürekliliği merkezi kurmak için gerekli altyapı çalışmalarını gerçekleştirdi.Barsan Global Lojistik, hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki faaliyetleribi kesintisiz olarak sürdürebilmek için ilk aşamada İstanbul’da bulunan bilgi işlem altyapısını yeniledi. Herhangi bir felaket olasılığına karşı veriler farklı bir şehirdeki iş sürekliliği merkezinde kopyalandı. Acil durum merkezine alternatif erişim altyapısı hazırlandı. Ayrıca leaseline’lara alternatif yedekleme olarak ADSL üzerinden bir noktadan diğer noktaya sanal özel ağlar (VPN) oluşturuldu.Bölgelerin alternatif yoldan diğer şehirdeki acil durum merkezine erişimi sağlandı.
Sunucular ve veri depolama ürünleri felaket durum merkezine kuruldu. Yazılım testleri yapıldıktan sonra iş sürekliliği merkezi uygulamaya geçirildi.

Yerli ve çokuluslu birçok şirketin iletişim ağı projelerini başarı ile gerçekleştiren, sistem destek ve teknik servis grupları ile anahtar teslimi projeleri hayata geçiren BÜROLİNK, Barsan Global Lojistik’in verilerinin alternatif bir yerde online yedeklenmesi ve müşterilerine her koşulda kesintisiz hizmet verebilecegi yapıya kavuşması projesini hayata geçirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.