BASF BT ile 200 milyonluk ağ yönetim anlaşması imzaladı

Kimyasal ürünler grubu BASF, ağ tabanlı bilişim hizmetleri için uluslararası ortak olarak BT’yi seçti. BT, seksenden fazla ülkede bulunan yaklaşık dokuz yüz adet BASF lokasyonunu kendi aralarında bağlantılandıracak. Sözleşmede ayrıca Kuzey ve Güney Amerika ile Asya’daki 300 lokasyonun IP telefon haberleşmesi ve yerel ağ hizmetleri (Yönetilen LAN hizmetleri) maddesi de yer alıyor. Yaklaşık 200 milyon Euro tutarındaki siparişin süresi yedi yıla yayılıyor.

Yeni sipariş BASF’ın ağ uzmanı BT ile uzun zamandır süregelen iş birliğini genişletirken, BT’nin de imalat sanayine dünya çapında hizmet verme konusundaki uzmanlığından yararlanmayı öngörüyor. BASF’ın satın aldığı kimya şirketi Ciba’ya ait siteler de BT tarafından ağ kapsamına alınacak. Dünyanın farklı ülkelerinden çalışanlarının iletişim kurabilmeleri ve iş açısından kritik olan bilişim uygulamalarına erişebilmeleri açısından BASF’de ağın yüksek performanslı ve güvenli olması büyük önem taşıyor.

BASF CTO’su Fareed Mohammed yaptığı açıklamada, “Küresel bir şirket olarak, bize standartların sürekliliğini sağlayabilen, küresel ölçekte güvenilir hizmet sunabilen bir iş ortağı isteriz. Geçmişi 2003 yılına uzanan iş birliğimiz süresince yenilikçi çözümleri, çalışanlarının duyarlı ve sorumluluk sahibi yaklaşımları ile BT her zaman inancımızı taze tutmuştur” ifadelerine yer verdi.

BT Küresel Hizmetler Küresel Ticaret Başkanı Bas Burger da yeni anlaşmayı değerlendirirken; “BASF ile başarıyla yürütmekte olduğumuz iş birliğini daha da geliştirme fırsatı yakaladığımız için mutluyum. BASF’nin vermiş olduğu yeni sipariş, BT’nin zaten başarılı olduğu süreç üretimindeki varlığını güçlendirecek, Asya, Latin Amerika ve diğer gelişmekte olan pazarlardaki müşterilerimize verdiğimiz destek konusundaki kararlılığımızın altını çizecektir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.