Başkent Mobil uygulamasına, ABB TV’nin butonu da eklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin mobil uygulaması Başkent Mobil'e ABB TV de dahil edildi. Uygulamada “Acil Bildir” butonundan “Başkent153”e, “Nöbetçi Eczaneler”den “Devam Eden Çalışmalar”a, “Trafik Durumu”ndan “ASKİ Online İşlemler”e, “Kültür Ankara”dan “Otobüs Nerede?” gibi pek çok hizmete ulaşılabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mobil uygulaması Başkent Mobil’e ABB TV de dahil edildi. Uygulama 7 ayda 500 bin kez indirildi. 

Teknolojik yenilikleri yakından takip eden Büyükşehir Belediyesinin “Başkent Mobil” uygulaması yoğun ilgi görüyor. Ankaralıların hayatını kolaylaştıran uygulamaların yer aldığı Başkent Mobil’i, 7 ayda akıllı cep telefonlarına indirenlerin sayısı 500 bine yaklaştı. Başkent Mobil’de kadına yönelik şiddet konusunda destek butonu olan Mor Buton’dan nöbetçi eczanelere, çocuklar için çizgi filmden ASKİ online işlemlere kadar birçok uygulama yer alıyor. Başkent Mobil uygulamasına son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Televizyonu ABB TV’ye doğrudan erişim sağlayan buton da eklendi.

Başkent Mobil’e ABB TV de eklendi

“Acil Bildir” butonundan “Başkent153”e, “Nöbetçi Eczaneler”den “Devam Eden Çalışmalar”a, “Trafik Durumu”ndan “ASKİ Online İşlemler”e, “Kültür Ankara”dan “Otobüs Nerede?” butonlarına kadar birçok hizmetin yer aldığı Başkent Mobil sürekli güncellenerek yeni özellikler kazanıyor.
Kadına karşı şiddetle mücadele ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için Başkent Mobil’e eklenen “Mor Buton”dan çocuklar için çizgi filmlere kadar birçok uygulama vatandaşların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de bilgilenmelerini sağlıyor.
Ankara’da hayvanseverler “Pati Destek” butonunu yoğun olarak kullanırken, Başkent Mobil’e son olarak ABB TV de eklendi. Yeni yayın dönemine başlayan ABB TV’nin zengin içerikli programları ve canlı yayınları da bundan sonra mobil cep telefonları ile izlenebilecek.

Evde keyifli yaşamın yolu

Koronavirüs salgınıyla birlikte #EvdeKalANKARAİŞLEMLE butonu da Başkent Mobil uygulamasına eklenen uygulamalar arasında yer alıyor.
Bu buton sayesinde çizgi filmden uzaktan eğitim portalına, çevrimiçi kurslardan e-müze ziyaretine, e-sanat aktivitelerinden dijital oyunlara, apartman yöneticileri talep formundan ihtiyaç sahipleri talep formuna kadar pek çok içerik vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu