Ana sayfa BT Gündem Beyoğlu’nda interaktif kent ekranları

Beyoğlu’nda interaktif kent ekranları

100
0

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Mobilera Holding Genel Müdürü Zehra Öney’in katılımı ile gerçekleşen basın toplantısı ile resmen açılan İnteraktif Kent Ekranları, Beyoğlu’nun tarihi kadar etkileyici ve bir o kadar da genç, dinamik. Mobilera Holding ve Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile hayata geçen interaktif Kent Ekranları dünyada ki ilklerden. Basın toplantısında konu ile ilgili açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Beyoğlunu bir dünya merkezi yapmak için çalışmalarımız sürüyor Beyoğlu’na en iyisini ve en yakışanını gerçekleştirmek için çalışıyoruz, İnteraktif kent ekranları bunun en güzel örneklerinden biri. Mobilera ile yaptığımız işbirliği vatandaşımıza kolaylık sağlaması ve İstanbul 2010 Kültür Başkenti olması sebebi ile çok önemsiyoruz” dedi.

Mobilera Holding tarafından hayata geçirilen proje ile ilgili Mobilera Genel Müdürü Zehra Öney yaptığı konuşmada “Bugün aslında Mobilera olarak çok gurur duyduğumuz bir ilke imza attık. Beyoğlu Belediyesi ile beraber belediyenin vatandaşına hizmeti olacak , belediyenin yaptığı her türlü kültür sanat ve her türlü şehir aktivitesinden haberdar olacak kent rehberi dokunmatik ekranlarımızın tanıtımını yaptık. Bu ekranların birçok özellikleri mevcut, mobilde, online da ekran içerisinden sokaktaki vatandaşımızla karşılıklı iletişime geçmek mümkün olacak. Sokaktaki vatandaşların Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanması için belediye ile çok yakın iletişim kuracak ve belediyenin neler yaptığını hissedecek. Biz Mobilera olarak çok mutlu, gururlu ve açıkçası heyecan içerisindeyiz. Dünyadaki örneklere baktığımızda bu dünyada ilk olabilecek bir örnek . 2010 yılı içerisinde kültür başkenti projesinde bu ekranı yoğun kullanıp dünyada da bu ilkimizi de tanıtmak ve anlatmak için iş geliştirme ekibimiz ile birlikte çok heyecanlıyız” dedi

Beyoğlu’na gelen halk zamanını daha kaliteli geçirecek;Beyoğlu parmaklarınızın ucunda

Her gün 1 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği İstiklal Caddesi’ne gelenler zamanlarını çok daha kaliteli geçirebilecekler. Beyoğlu’nda kurulan İnteraktif Kent Ekranları; sinema seansları, tiyatro, konser, etkinlik bilgileri, haritalar, nöbetçi eczaneler ve daha pek çok bilgiyi sokağa taşıyan yepyeni bir iletişim mecrası. Artık halk Beyoğlu’nda dilediği anda hangi sinema filmine gideceğini, seansını, akşam gideceği konseri, rahatsızlık durumunda gideceği nöbetçi eczaneyi, İnteraktif Kent Ekranları sayesinde kolayca bulabilecek. Dokunmatik olan ekranlar kolay kullanım özelliği ile de teknolojiyi herkese sevdirecek

Aynı zamanda multimedya özellikleri sayesinde ekranlarda ses, görüntü ve kamera içeren her türlü interaktif kurguyu hayata geçirmek mümkün. Belediye Başkanına görüntülü mesaj gönderme, hatıra resmi çekip e-mail atma gibi pek çok interaktif özellik ekranlara eklenebilecek.

Dünya’daki öncü interaktif dış mekan ekran ağı!

Dünyada da yeni yeni örneklerini gördüğümüz İnteraktif Kent Ekranları, yaklaşık 1,5 yıllık Ar&Ge faaliyetleri sonucu Mobilera tarafından tamamen Türkiye’de geliştirildi. Yağış, sıcaklık, soğuk, darbe gibi dış mekan koşullarına dayanıklı olan bu ekranlar, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

İnteraktif Kent Ekranları, merkezi yönetim yazılımı, zengin içeriği ve her bilgi seviyesine uygun üretilmiş tasarım ve yazılımı ile dünyadaki ilklerden.

NELER YAPILIYOR?

v Web sitelerindekinde ki kurguları sokağa taşıma

v Reklam videoları gösterme

v Fotoğraf/video çek gönder kurguları

v SMS/MMS entegrasyonu

v Mobil ödeme entegrasyonu

v İndirim veya hediye kuponu dağıtımı

v Bluetooth uygulamaları

v Müzik ve video yayını

v iPhone uygulaması benzeri dokunmatik oyunlar

v Belli bir alanda bilgilendirme ekranları (kent rehberi, turist rehberi …)