Bilgisayarımızdaki hain: David Beckham

Son günlerde futbol yıldızı David Beckham’ın yasak ilişkisinin delili olduğunu bildiren mesajlar bilgisayarlarımız için tehlike oluşturmaya başladı.
Uzmanlar, internet haber gruplarına binlerce kez gönderilen ve eski Spice Girls grubu üyelerinden Victoria Beckham’la evli olan futbolcunun yasak ilişkisini belgelediği öne sürülen resme ulaşmaya çalışan kullanıcıların Hackarmy-A truva atını içeren dökümanın bulunduğu web sitesine yönlendirildiklerini ve otomatik olarak bilgisayarlarının Hacker’ların kontrolüne açık hale geldiğini bildiriyorlar.

Sophos güvenlik yazılımı şirketinin uzmanları haber gruplarında en çok rastlanan mesajın ekteki olduğunu bildiriyorlar;


“David Beckham of Real Madrid was caught by photographers with his pants down.Early in the morning he was photographed with a Spanish hooker in a rather compromising position. Photos yet to hit the newspapers have been released here ”

şeklindeki mesaj ile yayılan mesaj bizim için tehdit oluşturuyor.

Troj/Hackarmy-A truva atı hakkında detaylı bilgilere http://www.sophos.com/virusinfo/analyses/trojhackarmya.html adresinden erişebilirsiniz.

E-posta ile yayilan tehditlere ve SPAM mesajlara karsi kesin çözüm saglayan ag geçidi (Gateway) ve mesajlasma sistemleri güvenlik çözümlerimiz hakkinda daha detayli bilgi almak üzere Sophos’un Türkiye temsilcisi Bilser’e (212)275-0000 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.