Bilgisayarlara Dolby ses geliyor

Dolby Laboratories ve Intel geliştiricilere Intel tabanlı bilgisayar platformları için yüksek kalitede ses sağlayan araçlar sunmak üzere, her iki şirketin işbirliği içinde olduğunu duyurdular. Bu sayede, tüketiciler, ister hareket halinde, ister oturma odalarında olsun ya da ses stüdyosunu çalışma odalarına taşıyor olsun, yüksek surround ses deneyimini bilgisayarlarında yaşayabilirler. Dolby’nin ses uzmanlığı ile Intel’in sektörü destekleyen çabalarının, Dolby Master Studio’nun gelişmiş ses özelliklerine dayanan güçlü bileşimi, geliştirilmiş Yüksek Tanımlı (HD) Ses çözümlerinin ortaya çıkmasına yol açacak. Intel’in yeni ürün referans tasarımları ve esaslarını Dolby Bilgisayar Eğlence Deneyimi Girişimi’ni destekleyecek. Intel® 915 ve 925 Express Chipset’leri ve Hyper-Threading Teknolojisine1 sahip hızlı Intel® Pentium® 4 işlemcilerini kullanan Intel’in en yeni bilgisayar platformları, gelişmekte olan ses uygulamalarına yüksek kalite ve performans sağlıyor.

Dolby ve Intel, HD Ses mimarisini kullanarak geliştiricilerin tasarım çözümleri ekosistemine kalite güvencesi ve mühendislik desteği sunacak. Çözümlerin uyumluluğunu, performansını ve yaygın olarak elde edilebilirliğini sağlamak üzere Intel ve Dolby, Dolby’nin ses teknolojisinden en iyi şekilde yararlanan çözümler tasarlamak için ihtiyaç duydukları araçları ve mühendislik desteğini geliştiricilere sağlıyor. Bilgisayar üreticileri artık Dolby Headphone™, Dolby Virtual SpeakerTM, Dolby Digital LiveTM ve Dolby Pro LogicTM IIx gibi başlıca Dolby teknolojileri için sistem çapında entegre destek sunan, müşteri odaklı bir dizi dijital ev bilgisayarı sunabilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.