Bilişim’in kalbi başkentte atacak.

Türkiye Bilişim Derneği’nin geleneksel Bilişim ’05 etkinliği, bu yıl “Geleceği Yönetin” temasıyla 9-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinlik öncesi Ulusal Bilgi Toplumu Stratejisine esas teşkil edecek çalışmalar kapsamında, hedef senaryolar hakkında ilgili tarafların katkı ve görüşlerinin alınması amacıyla 8-9 Kasım 2005 tarihlerinde Ankara Sheraton otelinde, atölye çalışması düzenleniyorBaşbakan yardımcısı Abdüllatifi Şener tarafından Bilişim ’05’den önce başlatılacak olan atölye çalışması Bilişim 05’in ilk günü de devam edecek.

Bilişim ’05’de Geleceği Yönetin

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), geleneksel Bilişim ’05 etkinliğini bu yıl 9-11 Kasım günleri arasında Ankara’da düzenleyecek. Ankara’nın yeni kongre merkezi Sheraton Convention Center’da, yurtdışından gelecek çok önemli konuşmacıların da katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, Türkiye’nin gelecekte olması gereken yer için yapılabilecekler eylem adımlarına dökülecek, çözüm önerileri üretilecek, temel politikaların şekillenmesine katkıda bulunulacak. TBD’nin, ülkemizin geleceğinin sadece teknoloji tüketmek değil teknoloji üretmekten geçtiğine inanarak “Geleceği Yönetin” sloganıyla düzenlediği etkinliğe, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Etkinlikte, katılımcı firmaların ürün ve hizmetlerini sergileyebilecekleri bir de fuar düzenlenecek.

Bilişim ’05’in ilk günü olan 9 Kasım’da, TBD Başkanı Turhan Menteş’in moderatörlüğünde “Geleceği Bilişimle Yönetmek, Uluslararası Yaklaşımlar” adlı bir panel düzenlenecek. Panele; DPT Müsteşarı Ahmet Tıktık, Türkiye Bilişim Vakfı Başkan Yardımcısı Bülent Gönç, TÜBİSAD Başkanı Orhan Göksal, TZV Başkanı Emrehan Halıcı, Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (CEPIS) Başkanı Jouko Ruissalo, ABD Ekonomik Kalkınma Kurumu CEO’su Dr. Gerald L. Gordon, İrlanda Bilişim Derneği Başkanı Jim Friars, ECDL Vakfı’ndan Byron Nicolaides ve İsviçre Bilişim Derneği Başkanı Jorg Ruegg konuşmacı olarak katılacak.

CEO’lar Bir Arada
10 Kasım’da, ülkemizin önde gelen şirketlerinin CEO’larının katılacağı, “Geleceği Yönetenler: CEO Forum” adlı bir etkinlik düzenlenecek. Forumda; Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, EBİ Genel Müdürü Dr. Tarık Aşkın, Novell Ülke Müdürü Gamze Aydın, Siemens Business Services Genel Müdürü Mustafa Çağan, AMD Genel Müdürü Bahadır Erbaş, Intel Genel Müdürü Ege Ertem, Doğan Online İcra Kurulu Başkanı Orhan Göksal, Deloitte Kurucu Ortağı Sait Gözüm, IBM Genel Müdürü Hüseyin Kızıltay, Doğan Elektronik Aracılık Genel Müdürü Elvan Konedralı, Meteksan Bilişim Grubu Başkanı Alper Köstem, HP Genel Müdürü Şahin Tulga, Symantec Ülke Müdürü S. Gökhan Say, Sun Microsystems Genel Müdürü Özhan Toktaş, CA Genel Müdürü Hakan Turgut, Superonline Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Ünsal ve Apple Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen konuşmacı olarak yer alacak.

Sun Microsystems, her yıl Ankara’da düzenlediği e-devlet etkinliğini, Oracle ise aynı şekilde her yıl düzenlediği Oracle Openworld etkinliğini Bilişim ’05 kapsamında gerçekleştirecek.

Linux Dünyasının Piri “Maddog” da Ankara’ya Geliyor
Linux dünyasında çok tanınan bir isim olan, aynı zamanda kâr amacı gütmeyen bir örgüt olan Linux International’ın başkanlığını da yürüten Jon “maddog” Hall, etkinliğin ikinci günündeki “İnternet Yönetişimi ve Üst Düzey Alan Adları” konusundaki panele katılacak.

Ana Etkinlikler ve Özel Günler
Bilişim ’05’te; “22. Ulusal Bilişim Kurultayı”, “Yerel Yönetimlerde Bilişim”, “Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim (BTIE 2005)” ve “E-Oyun” ana etkinlikleri düzenlenecek. British Council desteğiyle düzenlenecek “E-Oyun” etkinliğinde İngiliz uzmanlar e-oyunda Avrupa örneklerini anlatacak.

Etkinlik kapsamında, açılış konuşmalarını bakanların yapacağı ve alanlarında uzman kişilerle kullanıcıların bir araya getirileceği özel günler de düzenlenecek. Bu yılki özel günler, “E-Dönüşümle Gelecek”, Savunma Sanayii”, “İletişim Teknolojileri” ve “E-Adalet ” başlıkları altında gerçekleştirilecek.

Paneller
Bilişim ’05 kapsamında düzenlenecek panellerde bir araya gelen uzmanlar, vizyoner bakış açıları ile konuyu çeşitli boyutları üzerinden tartışacak ve dinleyicilerin de aktif olarak katılacakları ufuk turları yapacak.

Sektörel Çözüm Oturumları
Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl Bilişim ’05 kapsamında sektörel çözümlerin tartışılmasına ağırlık verildi. Bu kapsamda düzenlenecek sektörel çözüm oturumları şöyle sıralanıyor:

· Finans Sektörü Çözümleri
· Portal Çözümleri
· Tekstil Sektörü Çözümleri
· Mobil Çözümler
· ERP Çözümleri
· Doküman Yönetimi Çözümleri
· Otomotiv Sektörü Çözümleri
· Yerel Yönetimlere Yönelik Çözümler
· Kalite Yönetimi Çözümleri
· Üretim ve Dağıtım Sistemi Çözümleri
· Yazılım Geliştirme Araçları
· Perakende Sistemi Çözümleri

Bildiriler
Bilişim ’05 kapsamında bildirilere de yer veriliyor. Akademik, Teknolojik ve Uygulama konularında hazırlanan bildiriler 15 dakika sunum, 5 dakika soru-cevap biçiminde sözel olarak sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.