Bilkom’dan yeni PowerBook’lar

Bilkom, taşınabilir bilgisayarlar arasında en yüksek performansı sunan yeni PowerBook ailesini Türkiye pazarına sunuyor. 12, 15 ve 17 inçlik üç farklı ekran seçeneğinde beş yeni modeli bulunan PowerBook ailesinin fiyatları ise 1,499 ile 2,599 Euro arasında değişiyor.Yüksek performanslı 1.5 ve 1.67 GHz’lik Power PC G4 işlemcilerle donatılmış yeni PowerBook’lar, kullanıcılara eşsiz tasarım ve kablosuz iletişimin tüm standartlarını bir arada sunuyor. DVD yazabilen SuperDrive optik sürücü, kablosuz ağ teknolojilerinin öncüsü Airport Extreme, göz kamaştıran grafikler sunan 64 MB ve 128 MB opsiyonlu ATI Mobility Radeon 9700 ekran kartları ile PowerBook modelleri en prestijli taşınabilir bilgisayar olma özelliğini devam ettiriyor.

Tek eksiği virüs
Özellikle işadamları için prestij sembolü olan yeni PowerBook’lar kullanıcıların diğer bilgisayarlarda bulamadıkları birçok özelliğe de sahip. Bugüne kadar hiçbir virüs saldırısıyla karşılaşmayan Mac OS X Panther işletim sistemi sayesinde Apple kullanıcıları güvenle internette dolaşabiliyorlar. Prestij üssü PowerBook’larda yer alan 128 bit şifreleme teknolojisi FileVault özelliği ile PowerBook’lar çalınsa bile çalan kişi cihazdaki dosyalara hiçbir şekilde ulaşamıyor. Ayrıca yeni PowerBook modellerine eklenen SMS (Sudden Motion Sensor) özelliği sayesinde, sistem herhangi bir çarpma veya düşme anında sabit diski korumaya alıyor.

Kablosuz iletişimde devrim
Yeni PowerBook’lar, en hızlı kablosuz bağlantıyı sağlayan saniyede 54Mb’lık 802.11g standardına dayalı yeni AirPort Extreme teknolojisini sahip. Tüm PowerBook’larda standart olan Bluetooth teknolojisi, bu özelliğe sahip çevre cihazlara kablosuz bağlanabilme olanağı sunuyor. Yeni PowerBook’lar 2.1 kg’dan başlayan ağırlıkları ile kullanıcıların her gün yanlarında taşıyabilecekleri kadar da hafif. Apple, 12 inçlik yeni PowerBook’lardaki yüksek çözünürlükte TFT XGA ekranı şaşırtıcı şekilde az yer kaplayan bir boyuta sığdırdı. 12.1-inçlik PowerBook 1024×768, 15.2-inçlik PowerBook 1280×854 ve 17-inçlik PowerBook da 1440×900 piksellik ekran çözünürlüğüne sahip.

Bu arada Bilkom bir önceki PowerBook serisi ürünlerde ortalama yüzde 12 fiyat düşüşü gerçekleştirerek bir fırsat kampanyası da başlattı. En çok satılan model PowerBook 15”1.33GHz Combo modelinin fiyatı 1,949 Euro+KDV’den 1,749Euro+KDV’ye geriledi.

Taşınabilir bilgisayarlar ağırlıklı olarak iş amaçlı kullanılıyor. Tüm PowerBook’larda 75 Euro değerindeki iLife ‘05 dijital yaşam paketi standart olarak bulunuyor. iLife Paketi’nde fotoğraflar için slide show olanağı sağlayan iPhoto, kişisel video kurgulama programı iMovie HD, Hollywood tarzı DVD’ler oluşturmak için iDVD, kullanıcıların kendi müziklerini yapmalarını sağlayan GarageBand ile müzik düzenleme ve paylaşmanın en kolay yolu iTunes yazılımlarının son sürümleri yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.