Bilkom yüzde 100 büyüdü

Moda, tasarım ve teknoloji tutkunlarının vazgeçilmez markası olan Apple’ın Türkiye’deki tek temsilcisi Bilkom, son yılların en yüksek büyümesini gerçekleştirdi. Bilkom, Apple’ın dünya teknoloji pazarında satış rekorları kıran ürünlerinden aldığı sinerji ile 2004 yılında yüzde 100’ün üzerinde büyüdü ve gelirleri 8.4 milyon dolardan 17 milyon dolara yükseldi. Bu aynı zamanda Bilkom’un son 10 yılındaki en yüksek cirosu olarak gerçekleşti.2004 için öngörülen yüzde 50 hedefini aşan Bilkom, Türkiye BT pazarının 4 katı büyüyerek bir rekora daha imza attı. Türkiye, Bilkom’un bu büyüme hızıyla Apple’ın CEMEA (Central Europe, Middle East and Africa) bölgesindeki 20’den fazla ülkesi arasından sıyrılarak cirosu en yüksek 4. ülke oldu. Aynı bölgedeki büyüme hızında ise ilk sırayı almayı başardı.

2005 Bilkom’un gelişme yılı olacak
Apple’ın tüketici elektroniği pazarını yeniden şekillendiren ürünleri “Mac mini, iPod shuffle, iLife ve iWork”un Türkiye pazarına sunulması dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Bilkom Genel Müdürü Veli Tan Kirtiş “2004 Bilkom için birçok alanda tohumları attığımız yıl oldu, 2005 ise gelişme yılı olacaktır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.