Bir sorununuz varsa hekiminize sorun

Hastaların doğru tanı alabilmesinde, doğru hekime zamanında başvurmak son derece önem taşıyor. Anadolu Sağlık Merkezi, Facebook sayfasında açtığı “Hekimlerimize Sorun” bölümüyle hastaların sorularını uzman hekimler aracılığıyla yanıtlıyor, olası sağlık sorunlarıyla ilgili doğru hekimlere yönlendirilmelerinde yardımcı olunuyor. Uzman hekimlerin hasta sorularını cevapladığı “Hekimlerimize Sorun” uygulamasına ve Anadolu Sağlık Merkezi Facebook hayran sayfasına http://www.facebook.com/AnadoluSaglikMerkezi adresinden ulaşılabiliyor.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin “Hekimlerimize Sorun” uygulaması, Facebook üzerinden hastaların sorularını bir bilgi bankası şeklinde toplayan ve kısa sürede yanıtlayan dünyadaki ilk uygulama olma özelliği taşıyor.

“Hekimlerimize Sorun” uygulamasının ilk kısmında, üyeler anonim olarak sorularını ilgili bölümü seçerek iletiyor. Daha sonra bu sorular, Anadolu Sağlık Merkezi’nin uzman hekimleri tarafından kısa sürede yanıtlanıyor. Bu tab sayesinde, üyeler, geriye dönük olarak, istediği tıbbi bölümü de seçerek soru-cevap araması yapabiliyor. Hatta hekimlerin verdiği cevabı seçip kendi duvarlarında paylaşabiliyorlar.

Anadolu Sağlık Merkezi sağlık sektörünü ilklerle tanıştırmıştı

Yenilikçi anlayışıyla diğer sağlık kuruluşlarından farklılık gösteren Anadolu Sağlık Merkezi, daha önce de “Mobil İlk Yardım Uygulaması” ile öne çıkmıştı. Hastalarının iPhone ve iPad’lerine indirip kullanabildikleri bu uygulamada, ilk yardımın temel ilkeleri ve temel yaşam belirtilerinin yanı sıra, bayılmalar, böcek sokmaları, solunum yolu tıkanıkları, kırıklar, göze, kulağa ve buruna yabancı cisim kaçması, kanama, yaralanma, havale, zehirlenme, yanıklar ve donmalar, sıcak çarpmaları gibi ilk yardım konularında ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Acil bilgilere çok hızlı şekilde ulaşılabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu