Bircom’a yeni genel müdür

Bircom Teknoloji A.Ş., 2010 yılı sonunda başladığı büyüme çalışmalarına yeni bir atamayla devam ediyor. Kendi Ar-Ge birimine sahip olan, TTGV ve TÜBİTAK ile ortak projeler üreten ve Türk telekomünikasyon pazarına sürekli olarak yeni yazılımlar ve donanım destekli uygulamalar sunan Bircom Teknoloji’de, sektörün deneyimli isimlerinden Murat Bolten Genel Müdür olarak atandı. Bolten, Bircom Teknoloji’nin Türkiye’de pazar lideri konumunda bulunan ve yurtdışında da adından söz edilen projelerinin tümünden sorumlu olarak görev yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olan Murat Bolten, profesyonel hayatına Elf/Selyak’ta başlamış ve sırası ile Bayındır Holding ve Kıraça Holding’de devam etmiştir. Network yöneticisi göreviyle Bayındır Holding’in Antalya Havalimanı projesinde yer almıştır.

Hollanda ve Almanya’da alternatif telekom hizmetleri alanında faaliyet gösteren iki ayrı şirketin kuruluşunu gerçekleştiren Bolten, bu sürecin ardından Türkiye’nin ilk alternatif telekom operatörleri arasında yer alan TelcoTurk ve ardından MobiusTelekom’un kurucu ortağı olmuştur. Burada alternatif operatörlere teknoloji ve destek birimi oluşturan Bolten, aynı dönemde Komshu İletişim Hizmetleri firmasının da yönetici ortağı görevini yürütmüştür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.