Birleşik iletişimde küresel dağıtım anlaşması

Jabra ve Logitech, Birleşik İletişim (UC) alanında büyüme fırsatlarını değerlendirmek için yeni bir dağıtım anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Logitech bazı özel Jabra kulaklıklarını “Logitech powered by Jabra” adlı ortak marka altında pazara sunacak. Logitech’in yaygın kanal ağı ve dünya çapında bilinirliğe sahip markası ile Jabra’nın yüksek kaliteli kulaklıklarını bir araya getiren anlaşmayla Jabra, kulaklıklarının halihazırda bulunmadığı tüm Kuzey Amerika satış kanallarında varlığını artırmak üzere önemli bir adım atıyor.Temmuz 2011’den itibaren Logitech Jabra’nın özel Birleşik İletişim kulaklıklarını ilk olarak Kuzey Amerika pazarındaki kanal ortaklarına ve müşterilerine satmaya başlayacak. “Logitech powered by Jabra” markalı olarak sunulacak olan ilk üç ürünün Logitech BSP420 USB Speakerphone (Jabra SPEAK 410), Logitech BH970 Kablosuz DECT kulaklık (Jabra PRO™ 9450) ve Logitech BH870 Kablosuz Bluetooth kulaklık (Jabra GO™ 6430) olacağı açıklandı. İkinci adımda yılın ilerleyen dönemlerinde ortak markalı kulaklıklar tüm dünyada satışa sunulacak.

Temmuz 2011’den itibaren Logitech Jabra’nın özel Birleşik İletişim kulaklıklarını ilk olarak Kuzey Amerika pazarındaki kanal ortaklarına ve müşterilerine satmaya başlayacak. “Logitech powered by Jabra” markalı olarak sunulacak olan ilk üç ürünün Logitech BSP420 USB Speakerphone (Jabra SPEAK 410), Logitech BH970 Kablosuz DECT kulaklık (Jabra PRO™ 9450) ve Logitech BH870 Kablosuz Bluetooth kulaklık (Jabra GO™ 6430) olacağı açıklandı. İkinci adımda yılın ilerleyen dönemlerinde ortak markalı kulaklıklar tüm dünyada satışa sunulacak.

Öte yandan Jabra, Jabra markalı geniş kulaklık portföyünü kendi mevcut kanal iş ortaklarına satmaya devam edecek. Jabra kurumsal satış ekibi de büyük Birleşik İletişim fırsatlarını Jabra markalı kulaklıklarla karşılamayı sürdürecek.

Jabra CEO’su Mogens Elsberg, Logitech’le yaptıkları anlaşmanın, şirketin Birleşik İletişim alanında lider olma amacını gerçekleştirmesi için önemli bir adım olduğunu söyledi. Logitech’le imzaladıkları anlaşmanın daha fazla insanın Birleşik İletişim çözümlerinde Jabra kulaklık kullanmasını sağlayacağını kaydeden Elsberg sözlerine şöyle devam etti: “Birleşik İletişim deneyimine ses eklemek, başarılı bir yayılma süreci ve teknolojinin benimsenmesinde en önemli faktörler arasında yer alıyor. Jabra’nın kaliteli kulaklıkları ile Logitech markasının ve kanalının bir araya gelmesinin, Birleşik İletişim kulaklıkları konusunda farkındalığı artıracağına, her iki şirkete ve Jabra’nın kanal ağına yarar sağlayacağına inanıyoruz”

Logitech Başkan ve CEO’su Gerald P. Quindlen de, “GN Netcom’la işbirliğimiz Logitech’in Birleşik İletişim için tam bir çözüm sağlayıcı olmasına olanak tanıyacak. Kurumlar artık LifeSize video konferans uç noktaları ve altyapı ürünlerinden web kameralı, kulaklıklı ve hoparlörlü bilgisayar, Mac ve tabletlere kadar komple bir Birleşik İletişim çözüm yelpazesi için tek bir şirkete sahip olacaklar” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu