Ana sayfa BT Gündem Bitdefender Zimuse Virüsü İçin Temizleme Aracı Yayınlıyor

Bitdefender Zimuse Virüsü İçin Temizleme Aracı Yayınlıyor

149
0

Bitdefender, ödüllü ve yenilikçi bir anti-malware güvenlik çözümleri üreticisi, bugün bir solucanın yayılma mekanizmasını ve bir virüsün yıkıcı davranışını birleştiren yeni bir e-tehdit için kaldırma aracı yayınladı. Zimuse, bu virüsün bilenen iki varyantı bilgisayara masum bir IQ testi olarak gizlice veya kendiliğinden açılan bir zıp li arşiv aracılığıyla girer.
Yürütme üzerine, kötü amaçlı yazılım, A varyantı için 40 gün sonra ve B varyantı için 20 gün sonra, çıkarılabilir medya üzerinden yayılmak ve mevcut bütün sürücülerin MBR ‘si üzerine yazmak için harekete geçer. IQ testi, mail, torrent siteleri, ağ paylaşımları veya dc hubları gibi değişken yerlerden gelebilir. Her zaman olduğu gibi, güvenli olmayan sitelerden veya düşük güvenli olanlardan dosyalar indirmek veya açmak, bu virüsü yanlışlıkla yüklemek açısından yüksek risk taşımaktadır.

Bulaşma ve aktif olması arasındaki gün sayısının çokluğu, bu virüsün izlenmesini özellikle zorlaştırır. Bitdefender’ in bu virüs için temizleme aracı:

http://www.zimuse.com/download/zimuse-removal-tool.exe adresinde bulunabilir.
Bu virüs tarafından enfekte olduğundan şüphelenen kişiler, 30 saniyeden daha az sürede, bir hızlı tarama çalıştırabilirler. Tarama Bitdefender Zimuse web sitesinde veya http://quickscan.bitdefender.com/ adresinde mevcut

Zimuse virusunden nasıl kurtulursunuz?
1.Kaldırma aracının indirin ( .exe dosyası – 201 KB )
2.Windows XP’ de sınırlı bir kullanıcı olarak çalışan insanlar, “Zimuse-removal-tool.exe” programına sağ tıklayıp “Run as Administrator” ( Yönetici olarak çalıştır) seçmeli ve sorulduğunda yönetici hesabı için kimlik bilgilerini girmelidir.
3.Bitdefender, temizleme sona erdikten sonra sistemin yeniden başlatılmasını önermektedir.
4.Kalıcı bir antivirüs koruması olmayan veya mevcut antivirüsü başarısız olan kişiler, Bitdefender tarafından sağlanan gelişmiş koruma aracını göz önünde bulundurmalı.