Bitpanda, Türkiye’de faaliyete başladı

Avrupa’da 1,2 milyon kullanıcıya hizmet veren lider online yatırım platformu Bitpanda, faaliyet gösterdiği ülkelere Türkiye’yi de ekledi. Türkiye ve bölge ülkelerde büyümeyi hedefleyen Bitpanda, Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörlüğü görevine Elbruz Yılmaz’ı getirdi.

Avrupa’nın lider yatırım platformu Bitpanda, Türkiye pazarına giriş yaptı. İki hafta gibi kısa bir sürede binlerce kullanıcıya ulaşan Bitpanda, önümüzdeki yıl Türkiye’de, Avrupa’daki yıllık yeni üye sayısının üzerine çıkmayı planlıyor. İspanya ve Fransa’dan sonra Türkiye bu yıl içinde Bitpanda’nın hizmet vermeye başladığı üçüncü ülke oldu.

Bitpanda Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, Bitpanda’nın Türkiye piyasına giriş süreci ve hedefleri hakkında şunları söyledi: “Bitpanda, üyelerine, hızlı ve güvenli işlem yapmayı sağlayan, kullanımı kolay bir platform sunuyor. Bu nedenle Bitpanda’nın Türkiye’deki kullanıcılardan büyük ilgi görmesi kesinlikle tesadüf değil. En başından beri hukuki düzenlemelere eksiksiz uyum sağlarken müşteri hizmet taleplerini yönetmek için gerekli tüm hazırlıkları yaptık. Bitpanda’nın çalışmalarının başında yer aldığım için çok mutluyum. Ortaklarımızla birlikte Türkiye ve MENA bölgesindeki müşterilerimize dünya standartlarında hizmet sunmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Yılmaz: “Bitpanda’nın hedefi Avrupa’nın lider yatırım platformu olmak”

Türkiye’yi, “Dijital varlıklara yönelik güçlü talebin olduğu, ilginin hızla arttığı, yenilikçi ve girişimci bir ülke” olarak tanımlayan Elbruz Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye bu sektörde öncü pazarlardan biri. Bu da en son finansal teknolojilerin geliştirilmesi açısından ülkeyi benzersiz bir konuma getiriyor. Bitpanda, Türkiye’deki müşteriler için çok büyük bir değer yaratacak. Teknolojimiz ve online platformumuzla bunu mümkün kılmaya yardımcı olacağımdan dolayı heyecanlıyım. Bitpanda’nın büyümesinde bir sonraki aşama için hedefimiz, yeni pazarlara yayılarak, hisse senedi ve ETF gibi yeni ürünler sunarak ve yatırım platformumuzu tüm pazarlarda tüm müşterilerle buluşturarak Avrupa’nın öncü yatırım platformu olmak” dedi.

Demuth: “Bitpanda markasının Türkiye ve bölgede tanınması için önemli bir adım”

Bitpanda’nın Türkiye planları ve Elbruz Yılmaz’ın atamasıyla ilgili açıklama yapan Bitpanda Eş CEO’su Eric Demuth ise, “Elbruz Yılmaz’ın deneyiminin ve sahip olduğu yeteneklerin Türkiye’deki faaliyetlerimizi düzenlememizde ne denli değerli olduğunu biliyoruz. Bitpanda mükemmel kullanıcı deneyimiyle mevzuatlara uyumlu bir çerçeve içinde güvenli ve şeffaf bir yatırım platformu sunmaya büyük önem veriyor. Türkiye önemli bir pazarı temsil ediyor ve Elbruz Yılmaz’ın Bitpanda yönetimine atanması markamızın Türkiye ve bölgede tanınmasına yönelik atılan önemli bir adım” dedi.

Elbruz Yılmaz, deneyimi ile Bitpanda’ya değer katacak

ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da danışmanlık, yatırım yönetimi, yazılım ve telekomünikasyon sektörlerinde yaklaşık 15 yıl üst düzey görevlerde bulunan Elbruz Yılmaz, 3TS Capital Partners, BTS& Partners, PIWorks, Inovent, Balance Innovations ve KTEC’ gibi firmalarda yöneticilik yaptı. Bitpanda Türkiye ve MENA Bölgesi Direktörlüğü görevini yürütecek Yılmaz, şirketin gelişmekte olan pazarlara giriş stratejileri, yerel ekibin kurulması ve hızlı büyümeyi sağlayacak operasyonların planlanmasına odaklanacak. Ege Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Yılmaz’ın ABD’de Pittsburg State Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunuyor.

Türkiye’de Bitpanda kullanıcıları çok kısa sürede hesap açabilecek

Bitpanda ile Türk kullanıcılar yalnızca dakikalar içinde hesap açabilecek ve minimum 1 (bir) lira ile yatırım yapmaya başlayabilecek. 2014 senesinde kripto para dünyasına geçişi hızlandırma vizyonuyla kurulan Bitpanda, mevzuatlara uygunluk konusunda sektörde öncülük ederek Avrupa’nın dört bir yanından 1,2 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Her bir pazarda, çok yakın zaman önce duyurulan AML5 yönetmeliği de dahil olmak üzere, en son finansal yönetmelik ve mevzuatlara tamamen uyumlu standartlara sahip. PSD2 ödeme hizmeti sağlayıcı lisansı, son teknoloji güvenlik sistemleri ve modern kullanıcı deneyimi ile Bitpanda hem dijital varlıklar konusunda deneyimsiz olanlar hem de uzmanlar için popüler bir yatırım platformu haline geldi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu