Ana sayfa BT Gündem BIZCON’dan otomotiv için yeni çözüm

BIZCON’dan otomotiv için yeni çözüm

185
0

SAP BusinessObjects, kurumsal performans yönetimi, iş zekası, kurumsal bilgi yönetimi, kurumsal kontrol, uyumluluk ve risk yönetimi konularına bir arada komple çözüm getirerek, şirket organizasyonlarının raporlama ihtiyaçları için hızlı, esnek, kullanıcı kolay, güvenli ve genişleyebilir bir platform sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Bu platform sayesinde bilgiye erişimde grafik, tablo, harita, trafik ışıkları gibi zengin görüntü ve sunum içerikleri elde edilebiliyor. SAP BusinessObjects ürünleri sayesinde son kullanıcılar kendi raporlarını kendileri oluşturabiliyor.BIZCON’dan Otomotiv Sektörüne Özel Xcelsius ÇözümüSAP BusinessObjects ürün ailesinin İş Zekası ürünlerinden biri olan Xcelsius, veri görsellemede ileri düzey özellikler sunuyor. Verilerin pratik ve kolay yöntemlerle görselleştirilebilmesi, bilgi teknolojileri dışında iş alanlarındaki kullanıcıların da gerektiğinde Excel ya da Access gibi veri kaynaklarından kişisel kokpitler oluşturabilmelerine ve sonra bu görsellerin Microsoft Office, PDF, Web ya da kurum portalı üzerinden paylaşımına imkan tanıyor.
SAP BusinessObjects Xcelsius’un sahip olduğu yetenekler ile karmaşık iş verileri, kolay bir yaklaşımla anlaşılabilir bilgiye dönüştürülebiliyor. Görsel gücü nedeniyle işletmelerin üst yönetimlerini hedef alan ürün, kurum içerisindeki karar vericilere bilginin en net haliyle sunulabilir olmasını sağlıyor.
BIZCON, Otomotiv Sektörü için yapılan uygulama ile özel bir BusinessObjects çözüm paketi hazırladı. Bu paket kapsamında, bir markanın seçilen yıllara göre satış sayılarının karşılaştırılması; seçilen markaların satışlarını birbiriyle karşılaştırılması; pazar payı incelemesi; sektör genelinde, otomotiv segmentine göre markanın satış durumunun incelenmesi; trend analizin yapılması; harita üzerinde illere göre satış rakamlarının incelenmesi; satış sayılarındaki değişim yüzdelerinin incelenmesi ve otomobil maliyetlerinin değişken ve sabit maliyet olarak km başı maliyetinin senaryo analizi gibi raporlamalar tek bir kokpit ekranından yapılabiliyor.
BIZCON Genel Müdürü Semih GÜR, otomotiv sektörüne özel BIZCON iş zekası çözümleri için yaptığı değerlendirmede “Otomotiv sektörüne özel bu çözüm, özellikle satış/pazarlama departmanı kullanıcılarının birkaç günlük eğitim alarak yararlanabilecekleri online çalışan, uygulanması ve kullanımı pratik bir ürün olarak geliştirildi. BIZCON Otomotiv İş Zekası çözümü ile zaman, maliyet, ciro ve gelir gibi parametrelere göre isteğe bağlı dashboardlar hiçbir geliştirmeye gerek kalmadan oluşturuluyor.
BIZCON olarak önümüzdeki dönemde eğitim, üretim, enerji sektörleri için de benzer şekilde hazır paketler sunuyor olacağız.” dedi.
SAP BusinessObjects ürün ailesinin diğer bir uygulamalarında da uzman danışmanlık kadrosuna sahip olan BIZCON, SAP alanında müşterilerinin raporlama, planlama ve stratejik yönetim süreçlerini sürekli  iyileştirmeye önem veren yaklaşımıyla sonuç odaklı ve yenilikçi çözümler sunuyor.