Ana sayfa BT Gündem BlackBerry’den geliştiricilere yeni fırsatlar

BlackBerry’den geliştiricilere yeni fırsatlar

94
0

Research In Motion’ın (RIM) yıllık BlackBerry Geliştiricileri Konferansı’nın (BlackBerry Developer Conference) ikincisi San Fransisco’da gerçekleştirildi. RIM yönetimi söz konusu etkinlikte, BlackBerry geliştiricilerine yönelik olarak yeni gelişmeleri paylaştı.BlackBerry Geliştiricileri için yeni bir Servis Platformu

RIM, BlackBerry Geliştiricileri için, iş süreçlerini kolaylaştıracak ve BlackBerry akıllı telefonları için duyarlı ve yüksek gelir sağlayacak uygulamalar geliştirmelerini kolaylaştıracak yeni bir servis platformu duyurdu. Bu platform, uygulama içerisinden işlemleri ve ödeme süreçlerini kolayca tamamlamaya yarayacak BlackBerry Advertising Service (BlackBerry Reklam Servisi) ve BlackBerry Payment Service (BlackBerry Ödeme Servisi) gibi uygulamaları içeriyor.

İçerik geliştirmeyi kolaylaştıracak BlackBerry Uyguluma Platformu için yeni eklentiler

RIM, geliştiricilerin zengin içerikleri ve uygulamaları hızlı ve kolayca geliştirmeleri için BlackBerry Uygulama Platform’una yenilikler getirdiğini duyurdu. Yenilikler arasında; 3 boyutlu oyunların ve grafiklerin geliştirilmesini sağlayacak OpenGL ES, BlackBerry telefonlarının kullanıcı arayüzlerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayacak Java GUI ve BlackBerry telefonları için Temalar yaratılması için BlackBerry Theme Studio, bulunuyor.

Adobe işbirliğiyle BlackBerry akıllı telefonlarına zengin içerikler ve uygulamalar kurma işlemi kolaylaşıyor

RIM ve Adobe Systems Incorporated, yaratıcı profesyonellerin ve uygulama geliştiricilerinin, zengin içerikler ve uygulamalar yaratmak için Adobe Flash Platform ve Adobe Creative Suite’i kullanabileceklerini açıkladı.

BlackBerry Akademik Program’ı

RIM, dünya genelindeki üniversite öğrencilerine BlackBerry çözümünü yönetme, destekleme ve BlackBerry Platformu’nu geliştirme dersleri vermek amacıyla BlackBerry Akademik Programı’ını duyurdu.