BlackBerry işleri düzeltmeye başladı

Hafta başından itibaren Avrupa ve Asya’dan başlayan sorun Amerika ve Latin Amerika’ya yayılırken ardı ardına açıklama yapan RIM sistemi duzeltmeye basladıklarını açıkladı.

Dun şu şekilde açıklama yapan Research In Motion şirketi yetkilileri;

“Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Hindistan, Brezilya, Şili ve Arjantin’deki BlackBerry kullanıcılarının mesajlaşma ve internet tarayıcısında yaşadıkları gecikmeler, RIM altyapısındaki temel devre anahtarlarından birinde oluşan arıza nedeniyle meydana gelmektedir. Sistem, ağdaki akışta bir sorun olduğunda akış yükünü yedek anahtara aktararak yükü kaldıracak yetkinlikte tasarlanmış olmasına ve daha önce test edildiğinde bu işlevi yerine getirebilmiş olmasına rağmen, bu şekilde gerçekleşmemiştir. Sonuç olarak, oluşan yüksek miktardaki veri birikmesini temizleyerek servislerimizi bir an önce normal işleyişine döndürmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu durumdan kaynaklı sorun yaşayan kullanıcılarımızdan özür dileriz. Konuyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Bugun de şu açıklama ile küstürdüğü 70 milyon kullanıcısının gönlünü fethetmeye çalıştı.

“Bugün 08:00 (TSİ) itibariyle Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan’daki tüm servislerimiz, önemli bir iyileşme göstererek hizmet vermektedir. Durumun sürekliliğini sağlamak için takibimiz 7×24 devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu