Ana sayfa BT Gündem BlackBerry’nin gündeminde sosyal medya var.

BlackBerry’nin gündeminde sosyal medya var.

97
0

Yeni BlackBerry Kurumsal Uygulama Geliştirme Platformu ile “Super Apps” geliştirmek çok hızlı BlackBerry® Enterprise Application Middleware uygulama geliştirme platformu sayesinde şirketler ve kurumsal uygulama geliştiricileri BlackBerry akıllı telefonlar için “super app” kurumsal uygulamaları ve hizmetleri çok daha hızlı ve kolay geliştirebiliyor.

Yeni BlackBerry Reklam Hizmeti

BlackBerry Advertising Service, uygulama geliştiricilerin BlackBerry akıllı telefon uygulamalarına reklam entegrasyonunu kolaylaştırıyor. Bu yeni hizmet sayesinde, bir uygulama geliştiricisi RIM’in çok sayıda reklam ağ ortaklarına erişim sağlayabiliyor ve hangilerinin envanteri görebileceğini belirleyebiliyor. Program çerçevesinde geliştiriciler, reklam gelirinin %60’ına sahip olabilecek.

Yeni nesil BlackBerry Web Uygulama Platformu

Yeni nesil BlackBerry Web uygulama platformu, BlackBerry® WebWorks™ sayesinde uygulama geliştiriciler BlackBerry akıllı telefonlar için HTML-5, CSS ve JavaScript formatlarında tam donanımlı uygulamalar geliştirebiliyor.

RIM ve Webtrends ücretsiz BlackBerry Analytics Hizmeti üzerine çalışıyor

RIM ve Webtrends, BlackBerry uygulama geliştiricilere ücretsiz ve kurumsal sınıf bir istatistik hizmeti sağlayabilmek için birlikte çalışıyor. Yeni istatistik hizmeti sayesinde, uygulama geliştiriciler kullanıcıların bu uygulamaları nasıl kullancıklarını istatistiksel olarak takip edebilecek ve böylece gerekli değişiklikleri zaman kaybetmeden yapabilecek. Geliştiriciler aynı zamanda daha fazla gelir elde etmek için nasıl değişiklikler yapmaları gerektiğini de izleyebilecek.

Yeni BBM Social Platform

RIM, popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry® Messenger ile ilgili yeni bir gelişmeyi de tanıttı. BBM™ Social Platform sayesinde uygulama geliştiriciler BBM hizmetinin çeşitli özelliklerini uygulamalarıyla entegre edebilecek. Örneğin kullanıcılar oynadıkları bir oyuna BBM arkadaşlarını doğrudan davet edebilecek ve oyun oynanırken doğrudan mesajlaşabilecek.