Blog şimdi cepte…

İnternet’te özellikle ortak ilgi alanları etrafında gruplar oluşturmaya imkan veren “BLOG” uygulamasının mobil iletişimde de başlatılması anlamına gelen “WAPBLOG” tüm Turkcell’lilerin hizmetine sunuldu.Turkcell’in yeni “TurkcellWAPBLOG” servisiyle artık tüm Turkcell ve Hazır Kart aboneleri kendi WAP sayfalarını ve bu sayfalar aracılığıyla günlüklerini oluşturabilecek, hareket halindeyken de grup olarak haberleşmenin tadını çıkarabilecekler.

Turkcell’in yeni servisiyle aboneler istedikleri bir isimle ve sunulan taslaklardan birini seçerek kendi WAP sayfalarını wap’tan veya web’ten oluşturabilecekler. Bu sayfalara mesajlarının yanı sıra, resim ve video dosyaları ekleyebilecekler. Sayfayı açan kişi dışında 9 kişinin üye olabildiği BLOG sayfalarına cep telefonlarıyla WAP üzerinden ulaşmak mümkün oluyor. Her Turkcell abonesi dört farklı BLOG oluşturabilecek. İsterlerse dört farklı konuda kendi “Seyir Defterleri”ni açabilecekler.

Gene WAP ya da Web üzerinden güncellenebilen BLOG sayfalarına mesaj girebilmek için, cep telefonunun mesaj kısmına BLOG sayfasında görünmesi istenen mesajı yazarak 2152’ye göndermek yeterli oluyor. Mesajı MMS olarak göndermek ya da fotoğraf ve görsel eklemek isteyenlerin bu mesajları 2152’ye göndermesi gerekiyor.

Güncelleme yetkisi onay verildiğinde başkalarıyla da paylaşılabilen BLOG sayfalarının kapasitesi 500KB.

Türkiye’de ilk kez Turkcell tarafından başlatılan uygulamada BLOG sayfası, telefonla WAP üzerinden (http://wapblog.turkcell.com.tr adresinden) ya da Web’den (https://wapblog.turkcell.com.tr adresinden) süper şifre ile giriş yaptıktan sonra belirli adımlar izlenerek kolayca oluşturulabiliyor.

BLOG, web üzerinde günlük oluşturulması, günlük olarak yaşanmış olayları, haberleri veya düşüncelerin yazıldığı web bölümleri/sayfaları anlamına geliyor. Turkcell’in blogging kültürünü WAP ortamına taşıdığı WAPBLOG servisi de aynı şekilde, kullanıcıların, günlüklerini Turkcell tarafından ücretsiz sunulan WAP sayfalarında hazırlamaları ve tüm Turkcell kullanıcılarına yayınlamalarına imkan veriyor. “TurkcellWAPBLOG” artık hobilerini paylaşmak isteyenler, takım taraftarları ya da bir projede beraber çalışan profesyoneller, öğretmen, öğrenci ve akademik çevreler gibi her yaştan, her gruptan abone için özel bir iletişim platformu sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.