BMC, Servis Sağlayıcıları fethedecek

BMC Software’in, Remedy iş birimi; “Paylaştırılmış IT Servis Yönetimi” ortamlarında çalışan ve dış kaynak kullanımı hizmeti veren firmalar için kapsamlı bir çözüm olan, “Remedy for IT Service Providers” çözümünü piyasaya sundu. BMC Software üst düzey yönetimi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Remedy for IT Service Providers”ın, dış kaynak kullanım hizmeti veren firmalara, IT servis sağlayıcı piyasasının değişen ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ve geniş çaplı maliyet düşürücü IT servis yönetimi seçenekleri sağlayan benzersiz bir çözüm sunduğu belirtilerek; “Remedy for IT Service Providers” ın, servis yönetimi çözümleri konusunda, servis sağlayıcılarına ilave uzmanlık sağlayan “odaklanmış saha gücü” ile desteklendiği vurgulandı.

Global araştırma firmalarının konuyla ilgili raporlarından değerlendirmeler sunan BMC Software Türkiye Genel Müdürü Bartu Bugatur ise; “META Gorup Inc.”in, “2002 yılında 120 milyar dolar civarında olan dış kaynak kullanımının, 2005 yılında 200 milyar dolar seviyelerine yükselecegi ve böylece donanım ve yazılım harcamalarının artacağı” yönündeki öngörüsüne dikkat çekerek şunları söyledi: “META Group Inc. firmasının raporlarına göre, servis sağlayıcı pazarındaki yeni seçenekler, talepteki artış ve “ürünleştirilmiş” servislere yönelik oluşan eğilim; söz konusu taleplere yönelik hizmet veren firmalar için, kullanışlı ve üst düzeyde iyileştirilmiş stratejileri gerektirmektedir. Böylelikle, koordineli ve tutarlı dış kaynak kullanım girişimlerini, daha geniş “çok kaynaklı” ortamları kontrol edebilen çözümler ile yönetmek; kapsamlı servis seviyelerini garantilemek için kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle, IT servis sağlayıcıları, bütün uçtan-uca servis yönetim sürecine hitap eden, ITIL metodolojilerinin gerektirdiği en iyi uyarlamaları destekleyen ve paylaştırılmış IT servis yönetimi ortamlarında çalışan, maliyeti düşürücü servis yönetimi çözümlerine ihtiyaç duymaktalar.”

ITIL bazlı “Remedy for IT Service Providers” çözümünün özellikle servis sağlayıcılar ve dış kaynak kullandıran firmalar için tasarlandığını vurgulayan Bugatur; “Onlara, müşterileri ile ilişkilerinin odak noktasını oluşturan hizmet seviyelerini optimize etmelerine olanak sağlayan kritik yetenekleri sunmaktadır. Bütün Remedy IT Servis Yönetim ürünleri gibi, “Remedy for IT Service Providers” ürünü de, IT servis yönetim süreçlerinin tüm gereksinimlerine hitap etmektedir. Bununla birlikte, yeni çözüm, her müşteri için özelleştirilebilen paylaşılmış altyapıyı da; dış kaynak kullanım hizmeti veren servis sağlayıcıların gereksinimi desteklenerek, münferit müşteri bazında yapabilecek özelleşmiş ek kabiliyetlere sahiptir.”dedi.

BMC Software Türkiye Teknik Müdürü Mahir Ünal ise, ayrı sistemleri korumak ve eğitim sağlamakla ilgili oluşan yüksek maliyetin verimliliği ve rekabetçi maliyet avantajını azaltabileceğini belirterek, konuyla ilgili şunları söyledi: “Remedy for IT Service Providers, Remedy’nin AR platformu üzerine inşa edildiği için, paylaşılmış bir servisler altyapısı kullanmaktadır. Böylelikle, desteklenecek ve bakımı yapılacak tek bir uygulama, sunucu, veritabanı ve personelin öğrenmesi gereken tek bir kullanıcı arayüzü vardır. Firmalar için yararları arasında; daha düşük IT maliyetleri, daha yüksek iş servisi seviyeleri ve IT kaynakları ve iş hedefleri arasında daha sıkı bir uyum bulunmaktadır.”

Remedy for IT Service Providers çözümünün oluşum süreci hakkinda da bilgiler veren Ünal, çözümün, servis yönetimi iş süreçlerini otomasyona geçirmek için asıl uygulama ve geliştirme platformu olan “Remedy’s Action Request System (AR System)” üzerine kurulduğunu belirterek; “Remedy for IT Service Providers ilk olarak, 6 Temmuz 2004’te BMC Software tarafından satın alınan Kanada firması Viadyne’in, AR System’i üzerinde geliştirilmiştir. Remedy for IT Service Providers şimdi, Büyük Ölçekli Kuruluşlar için “IT Service Management” takımı; KOBİ’ler içinse, “Magic IT Service Support” ve “HelpDeskIQ” ve “Müşteri Hizmetleri ve Desteği” çözümleri dahil olmak üzere, diğer Remedy çözümleriyle birlikte sunulmaktadır.”dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.