BMW pistlerde Intel ile coşacak

Intel ve BMW Grup, teknoloji, pazarlama ve BMW Sauber F1 Ekibi için Intel’in sponsorluğunu içeren geniş kapsamlı bir işbirliği içine gireceklerini açıkladılar. Anlaşmaya göre BMW Grup’ta ve dünya çapındaki bayi ağında Intel teknolojisi kullanılacak ve Intel, BMW Sauber F1 Takımı’nın “Resmi Kurumsal İş Ortağı” olacak. BMW, Sauber takımını 2005 Haziran’ında satın almıştı. Uzun bir süreyi kapsayacak anlaşma ve uzun vadeli teknoloji iş ortaklığına göre Intel, dünya çapındaki BMW Grup veri merkezlerindeki BT altyapısının standartlaştırılmasında ve dünya çapındaki 3.000’den fazla bayiye yenilikçi BT çözümleri sağlanmasında BMW’ya destek verecek. BMW Grup, çalışanlarına daha fazla mobil çalışma alanı sağlamak için kurumsal dizüstü bilgisayarlarını da Intel® Centrino® mobil teknolojisine dayanan sistemlere dönüştürecek ve şirket içinde Intel temelli PDA’lerin kullanılmasını önemli oranda artıracak.
İki şirket, üçüncü parti cihazların (telefonlar ve taşınabilir müzik çalarlar da dahil) BMW araçlarına kesintisiz bir şekilde entegrasyonunu sağlayacak bir endüstri spesifikasyonunun geliştirilmesi üzerinde çalışacaklarını da duyurdular.

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Bölüm Başkanı Eric Kim, konuyla ilgili olarak şunları belirtti: “Bu geniş kapsamlı anlaşma, dünyanın en çok beğenilen ve en yenilikçi markalarından ikisini biraraya getiriyor. Intel’in teknolojisi ve BMW’nun otomotiv sektöründeki başarısı, güçlü bir birliktelik oluşturacak. Intel ve BMW, markaların birarada yaratacağı sinerji sayesinde, işbirliklerini ağırlıklı olarak BT teknolojisi ve pazarlama konularında geliştirecekler. Intel markası, BMW Sauber F1 Ekibi’nin Resmi Kurumsal İş Ortağı olarak, her yıl Formula 1’de teknolojinin oynadığı kritik rolün farkında olan dünya çapında yüz milyonlarca yarış severe erişecek. Intel, takımın performansını artıracağına inandığımız teknolojisi ile, BMW Sauber F1 Takımı’na yeni bir heyecan katacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.