Ana sayfa BT Gündem Boğaziçi Bilgisayar AMD Master dağıtıcısı

Boğaziçi Bilgisayar AMD Master dağıtıcısı

119
0

2000 yılında AMD Yetkili Distribütörü olarak AMD dağıtım kanalında yerini alan Boğaziçi Bilgisayar A.Ş, 2006 senesinin son çeyreğinde AMD dağıtım kanalında en üst distribütörlük seviyesi olan, AMD Master Distribütörlük ünvanını aldı ve dünya üzerindeki 54 AMD master distribütörden biri olmaya hak kazandı.Master distribütör olarak Boğaziçi Bilgisayar, AMD fabrikalarından doğrudan 3 sene garantili kutu işlemcileri satın alabilecek. AMD ürünlerinin dünya dağılımında pay sahibi olup, günden güne pozisyonunu güçlendirerek ve finansmanını sağlayarak ülkemize daha fazla miktarda AMD ürünlerinin sunulabilmesine olanak tanıyacak. Boğaziçi Bilgisayar yüksek stok derinliği ile daha fazla çeşitlilikte ürünü stoklarında bulundurabilecek ve bunları müşterilerine sunabilecek. Böylelikle AMD ürünlerine olan yoğun talebi doğrudan karşılayabilecek.

Müşterilerinin itibarını korumanın ve üstün servis hizmeti sunmanın, iş ilişkilerini devam ettirmekte ve kuvvetlendirmekteki öneminin altını çizen AMD, Boğaziçi Bilgisayar’ın master distribütörlüğü ile güvenilir, yenilikçi ve üstün teknoloji içeren AMD ürünlerinin, sorunsuz şekilde müşterilere ulaştırılacağını ifade etti.

AMD Türkiye Ülke Müdürü Bahadır Erbaş: ‘Türkiye’de her geçen yıl arttırdığımız pazar payımızın ve etkinliğimizin doğal bir uzantısı olarak, müşterilerimize en yüksek ticari faydaları sağlamak konusunda kararlıyız’ dedi. AMD global dağıtım politikalarında en üst mertebe olan ‘Master Distribütör’lük ünvanının AMD ile ilk günden beri her mücadelede en ön saflarda yer almış olan, değerli iş ortağı Boğaziçi Bilgisayar A.Ş için en uygun ünvan olduğunun altını çizen Erbaş, verimli ve özverili işbirliğinden dolayı kendilerini tebrik etti. Toplantıya katılmak amacı ile İstanbul’a gelen AMD EMEA Dağıtım Kanalları Satış Direktörü Herve Barcelo katılımcıların sorularını cevaplarken, 2007 yılının çok daha verimli bir yıl olacağını, belirtti.

Boğaziçi Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tecdelioğlu: ‘İlk distribütör olarak 2000 yılında başladığımız keyifli iş birliğinde AMD’nin başarısından hep emin olduk, Master Distribütörü olarak AMD’yi gelecek yıllarda çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inancımız tamdır’ dedi.

Boğaziçi Bilgisayar Genel Müdürü Mehmet Celal Şahin: ‘AMD ile uzun yıllardır süregelen birlikteliğimizin sonucunda Master Distribütör olarak atanmış bulunmaktayız, bunun avantajlarını AMD ile direk çalışma, daha uzun süreli ve daha çeşitli stok tutma olarak sıralayabiliyoruz’, dedi. Dünya ölçülerinde fiyatlarla ürün temin edilecek, lojistik olarak AMD’nin gücünü Türkiye’de yansıtacak bir yapı olacağını belirten Şahin, pazarlama tarafında da yeni bir yapı ile daha da güçlü olacaklarını ifade etti. ‘Sunucu pazarına olan yatırımımız giderek artacak’ diyen Boğaziçi Bilgisayar Genel Müdürü Mehmet Celal Şahin ‘ihalelerde AMD varlığı daha baskın ve AMD’nin Türkiye pazarına yaklaşımı daha ciddi olacaktır’ ded