Borderless Networks portföyü, yeni çözümlerle genişletiliyor

Cisco, Borderless Networks (sınırsız ağlar) portföyünü yeni güvenlik, video ve yönetim çözümleriyle geliştirerek kurumların bilgi teknoloji departmanlarına artan mobil cihaz kullanımını, değişen çalışma alışkanlıklarını ve videonun ağ üzerindeki etkisini daha iyi yönetme imkanı sunuyor.Cisco’nun yakın zamanda gerçekleştirdiği Connected World Report 2010 raporunda çalışanların istedikleri cihazlarla istedikleri yerden ağa erişme talebi ve iletişimde videonun kullanımı giderek artıyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere yenilenen Borderless Networks portföyü ise yönlendirme, anahtarlama, mobilite, güvenlik ve geniş alan ağı optimizasyonunu içeriyor.

Portföye eklenen yeni ürünler şöyle:

CiscoIdentity Services Engine

Cisco TrustSec uygulaması için merkezi hale getirilen çözüm ile kurumların güvenlik politikalarını etkin bir şekilde tanımlaması ve yönetmesi sağlanıyor.

· İçeriğe duyarlı bir erişim güvenliği politikası izleyerek “her cihazdan” erişimin yarattığı tehdidi ortadan kaldırıyor.

· Şirket cihazları ile kişisel cihazlar arasındaki ayrımı yapıyor.

· Ağ politikaları ve şifreleme sayesinde tüm şirket güvenliğinin otomatik yönetimini sağlıyor.

· Kullanıcılara, cihazlara, uygulamalara ve lokasyonlara göre iş tanımları yaparak BT operasyonlarını basitleştiriyor.

· Uç birimlerde bağlantı yönetimi için Cisco Prime çözümleri ile entegre çalışır.

Cisco Prime for Enterprise

BT departmanlarının ağlarını ve ağ hizmetlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlıyor. Cisco mimarileri, teknolojileri ve ağları üzerinde iş akışına göre sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratarak ağ yönetimini basitleştiriyor, operasyonel verimliliği artırıyor, sorunların daha hızlı giderilmesini sağlıyor ve ağ hizmetlerinin daha güvenilir olmasını sağlıyor.

· Kablolu ve kablosuz ağların kullanıcı ve erişim yönetiminin yakınsamasıyla uç birim ve politikaların görünürlüğü artırılarak sorunlar daha hızlı gideriliyor ve operasyonel verimlilik artırılıyor.

· Gömülü ağ zekası ile Cisco TelePresence toplantılarında ve medya uygulamalarında akıllı medya teşhis çözümleriyle izleme, sorun giderme ve raporlama yapılabiliyor.

· İleri analitik ve optimizasyon yetenekleri ile ağ uygulamaları ve performansının görüntülenmesi ve sorunların giderilmesi sağlanıyor.

· Uygulama seviyesinden altyapıya entegre iş akışlarının yönetimi ile Cisco EnergyWise ve Cisco TrustSec gibi hizmetlerin yönetimi kolaylaşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu