Bosch iPhone için navigasyon yazılımı geliştirdi

Bosch, navigasyon teknolojisindeki uzun yıllara dayanan deneyiminden faydalanarak iPhone için özel olarak geliştirdiği yeni navigasyon yazılımını piyasaya sürdü. Kolay kullanımlı menüleri ve konum belirlemeye yönelik araç-içi gereksinimleri rahatlıkla karşılayan yenilikçi uygulama, kesin ve güvenilir yol bilgisi sunuyor.

Kolay kullanımı, şık 3D harita görünümü, hızlı rota hesaplama ve hatasız, gelişmiş sürücü desteği fonksiyonları ile iPhone için tasarlanan yeni Bosch navigasyon uygulamasıyla kullanıcılar yeni yollar keşfedebilecekler.

Yeni uygulama, dikkat çekici konum işaretlerine sahip şık bir üç boyutlu harita, virajlara yaklaşırken kullanıcıya verilen uyarılar ve ideal yakıt kullanımı seçeneği sunan Eko-navigasyon dahil olmak üzere birçok destek fonksiyonu içeriyor. Uygulamayı sürücüler doğrudan iTunes App store’dan yükleyebiliyorlar.

Yalnızca önemli olan öğelere odaklanan harita: 3D artMap
Bosch navigasyon uygulamasında yer alan harita; kentteki belli başlı bina ve köprüleri 3D olarak görüntülüyor. Rotada bulunan daha az önemli ayrıntılar geri planda tutularak, sürücülerin basit şekilde harita görünümünü çevreleriyle karşılaştırmalarına ve böylece hızlı ve kolay şekilde konumlarını tayin etmelerine olanak sağlanıyor. Bu süreçte, sürüş ve rota asistanından gelen sesli sürüş tavsiyeleri, sürücünün daima doğru rotada seyretmesine yardımcı oluyor.

Kullanımı ve anlaşılması kolay: Multitouch ile sorunsuz kullanım
Bosch navigasyon uygulaması, aynı zamanda iPhone için taşınabilir navigasyon çözümleri alanında bir ilki gerçekleştirerek, Multitouch kullanımıyla hızlı ve kolay kullanım sunuyor. Harita; haritanın 3D içeriğinde yukarı-aşağı gezinme, kaydırma, yakınlaştırma ve döndürme işlemleri yapılırken kullanıcının parmaklarını takip ediyor ve gecikmeyi engelliyor. Ek olarak, rotaya ilişkin ayrıntılar, farklı açılardan, farklı ölçeklerle görüntülenebiliyor.

Daha güvenli sürüş için viraj uyarı asistanı hizmetinizde

Herhangi bir tehlikenin önceden fark edilmesine olan sağlayan bir eğri geometrisine sahip olan yeni yazılım sayesinde, sistem, sürücüye seçilmiş olan viraj hızının üzerine çıkıldığında uyarı veriyor. Bosch rota seçim fonksiyonu ile artık kendinize hem ekolojik hem de ekonomik olarak daha ideal bir yol haritası çizebilirsiniz. Zenginleştirilmiş navigasyon verileri ışığında içerisinden geçilecek semt sayısı veya yol üzerindeki kesitler dikkate alınarak rota değerlendiriliyor. Bireysel yol profillerine dayanan rota tavsiyelerinin de yardımıyla Bosch navigasyon uygulaması yakıt tüketimini düşürebiliyor. Böylece sadece yakıt maliyetinde değil, aynı zamanda karbondioksit (CO2) emisyonlarında da azalmaya destek veriyor.

Sosyal ağ istemcisi ile arkadaşlarınız hep yanınızda
Son olarak, Bosch uygulamasının bir diğer önemli özelliği ise sürücülerinin, kendi kişisel Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden, araçlarının mevcut konumunu, gidilen yeri ve kalan sürenin de kısa bir metin olarak paylaşılması aracılığıyla arkadaş ve eşlerinin kendilerini ‘takip etmesine’ olanak sağlaması.. Bu, arkadaşlarınızı, gecikip gecikmeyeceğinize dair haberdar etmek için kullanabileceğiniz hızlı ve kolay bir yol olarak dikkat çekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu