BT Connect ile 28 ülkede güvenli haberleşme

BT’nin uyumlu yüksek performanslı Ethernet VPN (sanal özel ağ) servisi olan Ethernet Connect, IP yapılarında özel kontrol gerektiren büyük kuruluşların aynı zamanda altyapılarını özgürce geliştirmeleri ve gönüllerince yenilik yapmaları için tasarlandı.

Ethernet Connect altı yeni ülkeyi de bünyesine katarak toplamda 28 ülkede kullanıma hazır hale geldi.

Eş zamanlı olarak, BT bu 28 ülkedeki müşterilerine, Ethernet’i siteler arasında “any to any” olarak kullanmayı amaçlayan kuruluşlar için gittikçe kullanışlı hale gelen yeni bir E-LAN hizmeti sunuyor. Bu hizmet genellikle, karmaşık ve hızlı değişen ağ trafiği olan uygulamalar ve siteler arasındaki iletişimi sağlıyor.

Ethernet Connect ayrıca E-Line ve E-LAN hizmetlerini bir araya getirerek müşterilere her iki dünyadan da faydalanma fırsatı sunarken, kuruluşlara IP yapısının kontrolünü elinde tutma ve yenilikçi girişimlerini geliştirme imkanı sağlıyor. BT, standart olarak müşteri tesisine uçtan uca hizmet yönetimi sunarak da farkını ortaya koyuyor. Ethernet Connect’in önümüzdeki aylarda, gelişmiş uluslararası kapsamıyla daha fazla yayılması bekleniyor.

Güncel Analiz şef analisti Joel Stradling konuya ilişkin olarak şöyle konuştu; “ BT, müşterilerine daha büyük data WAN uçtan uca hizmet seçenekleri sunabilir. Müşteriler daha fazla esnek bant genişliği ve yüksek performansa ihtiyaç duyuyor ve Ethernet bu ihtiyacı karşılıyor. BT, girişimci müşterilerinin en iyi çözümlere ulaşması için hibrit dokulu 2 Ethernet VPN artı IP/MPLS VPN hizmeti sunabiliyor. Yeni ülkelere yayılması ve E-LAN hizmetini başlatmasıyla BT,  küresel Ethernet pazarındaki yerini açıkça geliştiriyor.”

BT Global Services Global Portföyden Sorumlu Başkan Yardımcısı Neil Sutton ise şunları söyledi: “Ağ hizmetleri portföyümüz BT Connect, artık IP, Ethernet ve uygulama performans yönetimini de kapsamak üzere global müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak daha zengin bir hizmet grubuna sahip. Müşterilerimiz gelişen ihtiyaçlarının karşılanmasında tercih seçenekleri ve esneklik arıyorlar. Çeşitli ihtiyaçları için özel hizmetlere ihtiyaç duyan müşterilerimiz ya da IP yapılarında kontrol sahibi olmak isteyenler için Ethernet Connect mükemmel bir global hizmet. Bu hizmetin kullanımını 28 ülkeye yayarak ve E-LAN gibi özellikler ekleyerek, pazarda oldukça etkili bir çözüm seçeneği sunuyoruz.”
Ethernet Connect, E-LAN hizmeti de içinde olmak üzere Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Kore Cum., Singapur, Güney Afrika, İspanya,İsveç, İsviçre, Tayvan, İngiltere ve ABD’de kullanıma sunuluyo

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu