BTK geçti reklamı, verdi rakamı…

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, GSM Mobil Telefon Hizmetlerinde Hizmet Kalitesi Ölçütlerinin Elde Edilmesine İlişkin Tebliğ uyarınca Avea’nın çeşitli noktalarda Arama Blokaj Oranı ve Arama Başarısızlık Oranı kriterlerini sağlayamadığı için uyarılmasına karar verdi.
4 Aralık 2012’de web sitesi aracılığı ile 23 Kasım 2012 tarih ve 2012/DK-12/583 sayılı kurul kararını kamuoyuna duyuran BTK Avea’nın şu merkezlerde kriterleri sağlamadığını tesbit etti.

Van-Erciş-Merkez-Çelebibağı
Van-Gevaş-Merkez-Merkez
Kırklareli-Pınarhisar-Merkez-Merkez
Kırklareli-Vize-Merkez-Merkez
Kayseri-Pınarbaşı-Merkez-Merkez
Konya-Ilgın-Merkez-Merkez

Geç Reklamı ve Rakamı

Avea son günlerde yoğun TV reklam kampanyası ile Ata Demirer’in oynadığı film ile kapsama alanında A kaliteye ulaştığını, milyarlarca lira yatırım yaparak ba istasyonu sayısını 22 binin üzerine taşıdığını, 2G hizmetlerinde ise 15 şehirde %99’un üzerinde nüfus kapsama oranına ulaştığına dikkat çekiyor.

BTK’nın bu kararı ise Avea’nın GSM İmtiyaz Sözleşmeinde sağlaması gereken kriterleri sağlamaktan uzak olduğunu gösteriyor.

Kurul kararını görmek için LİNK’e tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.