Ana sayfa BT Gündem BTK sitesi yenilendi, kurul kararları veritabanı birbirine girdi

BTK sitesi yenilendi, kurul kararları veritabanı birbirine girdi

107
0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun web sitesi yenilendi. Ancak yenileme esnasında veritabanında gerçekleşen bozulmalar ile geçmişte alınan onlarca Kurul Kararları 3 Nisan 2018 tarihli olarak yeniden yayımlandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, web sitesini yenilendi. Yeni site 6 Nisan Cuma günü yeni sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ankara merkezli Fabrika Medya tarafından yenilenen web sitesinde özellikle kurul kararları ile ilgili bölümde ciddi hatalar bulunuyor.2006 yılından bugüne kadar yayımlanmış olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararları, 3 Nisan 2018 yayım tarihi ile sitede yer almaya başladı.
12 yıl önce yayımlanmış kurul kararları, daha yeni yayımlanmış gibi kurumun sitesinde yer almaya başladı.
Web sitesi uygulaması geliştiren uzmanlar, bu yanlışlığın, eski veritabanının yayına alınışı sırasında, veritabanı tablolarındaki hücrelerin yanlış olarak yeni sisteme çekilmesinden kaynaklanabileceğini belirtiyorlar.
Şahsi incelememde, kurul kararları listesi dışında ana menüde yer alan bazı linklerin de çalışmadığını gözlemledim. Bunun dışında henüz BTK sitesinde daha vahim bir sorun ile karşılaşmış değilim. Ancak, sitenin veritabanındaki bu hataların, diğer alanlarda da tekrarlanıyor olması mümkün.