BTK’nin FETÖ/PDY ile ilişkili personel listesi Resmi Gazete’de

Pazartesi günü toplanan Bakanlar Kurulu ardından yayımlanan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’de yayımlandı. Gazetede BTK’nin görevden aldığı personel listesi de yer alıyor. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında mevcut 741 personelinden 170’inin açığa alındığını 58 personelinin de görevden alındığını duyurmuştu. 17 Ağustos Çarşamba günü Resmi Gazete’de yayımlanan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de BTK ile ilişiği kesilen personelin isimleri ve görevleri de yer adı. Genel Kurmay, Emniyet Teşkilatı ve BTK’dan ayrılan personelin yer aldığı listede 196 eski BTK personelininin ismi yer alıyor. İsimler arasında en dikkat çekeni ise BTK Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri. Resmi Gazete’de yer alan personel listesine 670 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’den ulaşılabilir.
BTK, darbe girişimi sonrası yaptığı yazılı açıklamada 170’i açığa alınan, 58 de görevden alınan olmak üzere 228 kişi duyurmuştu. Resmi Gazete’de ise sadece 196 ismin yer alması dikkat çekti.
Bunun yanında, yine aynı Resmi Gazete nüshasında yayımlanan 671 sayılı kararnamede ise kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile ilgili çeşitli kanunlarda TİB ile ilgili maddelerin de BTK olarak değiştirildiği belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.