Bu papağan çok konuşturuyor

IPera, İsviçre’deki pazar payı yüzde 50’lere ulaşan “Papağan Çağrı Dağıtım ve Sesli Mesaj Sistemi’nin Türkiye distribütörü oldu. Defne Bilgi İşlem tarafından geliştirilen sistem, markasına ve müşterisine önem veren kurumların telefon trafiğini düzenliyorDefne ve IPera arasında varılan anlaşma uyarınca, IPera sadece bayi ağı üzerinden Papağan sistemini pazara sunmak ile kalmayacak; kullanıcıların beklentileri doğrultusunda sistemin geliştirilmesine de yardımcı olacak. Böylece ofis çalışanlarının verimliliklerini arttıran yeni özelliklerin yanı sıra; iletişim giderlerini azaltan bazı uygulamalar da geliştirilecek.

Anlaşma için düzenlenen toplantıda konuşan Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu bu anlaşmanın ileri dönük hedefler açısından çok faydalı olacağına inandıklarını belirterek; “Defne, ürünleri ile yurtiçinde ve yurtdışında kendini kanıtlamış durumda. Şimdi yurtdışındaki başarımızı Türkiye’ye de sürdürmek ve tüm firmaları Papağan’ın yetenekleri ile tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Ardından söz alan IPera İletişim Teknolojileri Genel Müdürü Tolga Gündüz ise, “Vardığımız anlaşma kapsamında güçlü bayi kanalımız üzerinden Papağan satışlarını katlayarak sürdüreceğiz. Fakat bununla kalmayıp Papağan altyapısı ile entegre çalışan yepyeni uygulamalar geliştireceğiz. Sahip olduğumuz 13 yıllık deneyim ile kurumların kullandıklarında doğrudan tasarruf sağlayabilecekleri, kullanımı kolay, yenilikçi yazılım uygulamaları üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Avrupa’nın tercihi Papağan

Teknoloji ihracı yapan Defne’nin Papağan sistemini Avrupa’da pek çok dev kullanıyor. Sistemin sadece İsviçre’deki pazar payı yüzde 50’leri buluyor. Dünyanın ikinci büyük reasürans şirketi olan SwissRe, sesli mesaj sistemi olarak beş yıldır Papağan Sistemi’ni kullanıyor. Almanya, Fransa, Polonya, ve Romanya’da da pazarlama ve satış faaliyetleri aralıksız sürdürülüyor.

Türkiye’de de Milpa, Tariş, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Unilever, Hürriyet Pazarlama, Betek Boya, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Samatya SSK, Malatya SSK, Urfa Devlet Hastanesi, Kağıthane Belediyesi, Malatya ve Gaziantep Tedaş, Papağan sistemini kullanan kuruluşlardan sadece bazıları.

Maliyetini fazlasıyla çıkarıyor

Günümüzün hareketli iş temposu içerisinde çalışanlar her an ofislerinde masaları başında bulunamıyorlar. Papağan Çağrı ve Sesli Mesaj Yönetim Sistemi telefonda bırakılan mesajı dahili telefonunuza, ev telefonunuza, cep telefonunuza veya elektronik postanıza gönderebiliyor. SMS ile ilgili kişiye mesaj uyarısı yapabiliyor. Sesli posta kutusuna gelen mesajları ise dünyanın neresinde olursanız olun “Papağan web arayüzü” aracılığıyla internet üzerinden dinlemek mümkün.

Papağan Çağrı ve Sesli Mesaj Yönetim Sistemi şirketlerin telefon trafiğini düzenliyor. Gelen çağrıların tümüne yanıt veriyor. İstenilen kişiye bağlıyor, yerinde bulamadığı kişiler için mesaj alıyor. Gelen faks çağrısını ayırt edebiliyor ve faks makinesine otomatik yönlendirme yapabiliyor. Bu sayede faks için özel bir hat ayrılmasına gerek kalmıyor. Papağan sistemi özetle hiç yorulmak bilmeyen bir operatör gibi çalışarak firmaların iletişim sorunlarını ortadan kaldırıyor. Kurumsal kimliğin güçlenmesine yardımcı oluyor.

Papağanı pazardan farklı kılan en önemli gücü ise esnek ve problemsiz bir sistem olması. Papağan sistemi, yapısal olarak Defne’nin çok daha büyük IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt Sistemi) sistemlerinde kullandığı çekirdeği kullanıyor. Dolayısıyla çok yüksek çağrı trafiği olan yerlerde test edilmiş bir platform üzerinde çalışmış olması, Papağan’ın 7×24 hizmet vermesinde en önemli etken. Diğer taraftan Papağan sistemi rakiplerinden farklı olarak donanım bağımsız bir platform Çağrı karşılama senaryolarında hiç bir değişiklik yapmadan farklı üreticilere ait CTI kartları ile veya farklı sinyalleşeme protokolleri ile rahatlıkla çalışabiliyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.