Ana sayfa BT Gündem Bulut bilişimde oyunun kuralları Fujitsu ile değişiyor

Bulut bilişimde oyunun kuralları Fujitsu ile değişiyor

137
0

Fujitsu, Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda geleceğin veri merkezlerinin yapıtaşlarını oluşturan yeni sunucularını duyurmaya devam ediyor. Şirket sunucu teknolojisinde çığır açması beklenen PRIMERGY Cloud eXtension (CX) serisi ile Bulut Bilişim stratejisinde önemli bir atak yaptı. Bu serinin ölçeklemede sınır tanımayan PRIMERGY CX1000 sunucu modeli ile ilk adımları atan Fujitsu, bulut platformlarına güçlü bir destek sunmanın ötesinde performans, enerji tüketimi ve kira gibi veri merkezlerine yük oluşturan kalemlerde çarpıcı iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Veri merkezlerinde metrekare başına en yüksek performansPRIMERGY CX1000 gelişmiş tasarımı ve uygun fiyatı ile veri merkezlerinde metrekare başına en yüksek performansı vermek amacıyla tasarlandı. Tek bir rafta 38 sunucu bağlantısı ile standart raf sunucularına göre en az % 20 oranında daha fazla güç ve soğutma tasarrufu yapabilen PRIMERGY CX1000 maliyet endişesi yaşayan kurumlar için biçilmiş bir kaftan niteliği taşıyor.
Mevcut x86 sunucu ailesindeki blade (BX), raf (RX) ve kule (TX) serilerine ek olarak gelen PRIMERGY CX serisi, Fujitsu’nun bulutta hizmet sunumuna uygun “Altyapı Servisi (IaaS)” stratejisinin en önemli kilometre taşını oluşturuyor.
Sözde değil özde çevreci
PRIMERGY CX1000, Fujitsu’nun en son yenilikçi teknolojilerinden Cool-Central™ mimarisi ile veri merkezlerindeki ısınma sorununa çarpıcı bir çözüm getiriyor. Bu özelliği ile PRIMERGY CX1000, çalışma anında soğutma amacıyla raf sunucuları ile duvar arasında boşluk bırakma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Tam tersine sunucu dahili bir ısı bacasıyla akımı standart boyutlardaki rafın tepesine yönlendiriyor. Böylece PRIMERGY CX1000 raf sıraları, sırt sırta yerleştirilebildiği gibi kapladıkları yerden de en az % 40 tasarruf etme olanağı veriyor.

Teknolojide çığır açan bu yaklaşım, veri merkezlerindeki operasyonlar sonucu ortaya çıkan karbondioksit salınımını da büyük ölçüde azaltıyor. Çevreci BT inisiyatifi Green Policy Innovation ile bilişim endüstrisinde saygın bir konuma sahip olan Fujitsu, yenilikçi teknolojileri sayesinde çevreye olan taahhütlerini yerine getirmeye çalışan müşterilerine de destek vermiş oluyor. Kurumların bu yöndeki yatırımlarının önemli bir parçası olmaya aday PRIMERGY CX1000, yüksek düzeyde gerçekleştirdiği enerji tasarrufu ile bu misyonun başarıyla yerine getirilmesini sağlıyor.
Yedekli çalışma ve çalışırken değiştirebilme imkanı
PRIMERGY CX1000’in yalın sistem yaklaşımı, tüm bileşenlerin bağımsız bir şekilde tasarlanması nedeniyle sunucunun tamamen yedekli çalışmasına ve donanım bileşenlerinin çalışma anında değiştirilebilmesine imkan tanıyor.
Uygulamaların yüksek düzeyde ölçeklenmesine ve tam kapasite sistem sanallaştırmasına izin veren PRIMERGY CX1000, böylece devre dışı sunuculardaki yazılımın anında bir başka sunucu üzerine taşınmasını sağlayarak sorunlu sistemin tekrar başlatılabilmesini kolaylaştırıyor.
Hazır donanım bileşenlerine dayalı yalın tasarımı ile PRIMERGY CX1000, herhangi bir hata durumunda bağımsız sunucu bağlantılarını (nodes) değiştirerek hataya yol açan bileşenlerin değiştirilmesine izin veriyor. PRIMERGY CX1000 sunucunun güç dağıtımını merkezileştiren ve soğutmayı kolaylaştıran paylaşımlı altyapısı bağlantı eklemeyi veya kaldırmayı çok kolaylaştırıyor.
PRIMERGY CX1000, özetle bulut bilişim hizmetleri için performans ve maliyet ikilemi arasında kalan yöneticilere gelişmiş teknolojisi ile son derece net bir çözüm sunuyor.