Bulut bilişimine yolculuk EMC ile devam ediyor

Açılış konuşmalarını EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez ve EMC TEAM Bölgesi Başkan Yardımcısı Mohammed Amin’in gerçekleştirdiği, alanında uzman ve değerli konuşmacılara ev sahipliği yapan olan EMC Forum, bine yakın katılımcıyı ağırladı. Hem kurumsal firmalar hem de kurumsallaşmak isteyen KOBİ’ler için yeni teknolojiler, içerik yönetimi, arşivleme, sanallaştırma, güvenlik, iş sürekliliği, yedekleme ve felaket kurtarma gibi konularda çözüm sunan şirketler bir araya geldi. Bilgi teknolojilerini, kurumiçi servis sağlayıcı, kurum dışı servis sağlayıcı ya da her ikisinin kombinasyonu bir hizmet olarak sunmak için tercih edilen “private cloud” modeli, alanında uzman kişiler tarafından her yönü ile tartışıldı.

Brocade, Cisco, Gantek, Glasshosue, Innova, KoçSistem Navigator, Riverbed, Siemens, Xerox, Vmware, Arena, Avnet, Precise, Veeam gibi bilişim sektörünün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı etkinlikte; iş süreç yönetimi, sanallaştırma, içerik yönetimi, bilgi teknolojileri yedekleme alt yapısı ve veri depolama konu başlıkları ile oturumlar düzenlendi.

Toplam 22 farklı ürüne sahip EMC, kurulduğu günden beri artan bir ivme ile sektörüne öncülük ediyor. EMC Forum’da düzenlenen oturumlarda paylaşılan bilgilere göre, şirketlerin bilgi teknolojileri maliyetlerini düşürmesini ve tasarruf etmelerini sağlarken alınan riskleri de minimuma indiren bulut bilişime, çok yakın zamanda firmaların bir çoğunun yatırım yapacağı tahmin ediliyor. 2020 yılında sayısal evrenin üçte bir oranından daha fazlasının bulutlarda saklanacağı beklenirken Türkiye, diğer ülkelere oranla daha fazla bilgi büyümesine sahip olduğu için bulut bilişimin öneminin en fazla kavrandığı ülkelerden biri olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.