Büyük kurumlar maliyetlerini HP sunucularla düşürüyor

Telekomünikasyon sektörünün kablolu ve kablosuz iletişimde üç lideri Verizon, Vodafone ile Mobile TeleSystems OJSC (MTS), veri merkezlerinde standartlaşma yoluyla BT maliyetlerini düşürmek için HP endüstri standardı sunucuları tercih etti.

Telekom sektörünün liderleriyle üç yıl süreli birer anlaşma imzalayan HP; son nesil Intel® işlemcileri kullanan HP ProLiant sunucular ile Verizon, Vodafone ve MTS’in portföylerindeki 490 milyondan fazla aboneye yeni hizmetler sunmasını sağlayacak.

 

Geniş bant internet erişimi, video çözümleri ve diğer kablosuz / kablolu iletişim hizmetleri sunan Verizon, global bir sektör lideri olarak kabul ediliyor. Dünyanın en büyük mobil operatörlerinden biri olan Vodafone 5 kıtada, 30’dan fazla ülkede kendi markasıyla, 40 ülkede de şebeke ortaklıkları yoluyla faaliyet gösteriyor. MTS ise Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) lider telekom hizmet sağlayıcısı olarak pazara hakim bulunuyor.

 

HP’nin yeni çözümleriyle endüstri standardı x86 sunuculara dayalı veri merkezi teknolojilerini iş grubu düzeyinde standartlaştıracak olan telekom devleri, BT harcamalarını azaltarak sunucularda edinme maliyetlerini düşürmüş olacak. Aralarındaki yakın işbirliği çerçevesinde, kullandıkları ürünleri ortak bir standarda oturtan şirketler, ihtiyaçları olan bütün donanım ve hizmetleri HP’den toplu olarak satın alacaklar.

 

HP yapılan anlaşma kapsamında Verizon, Vodafone ve MTS’ye sunuculardan iş kritik sistemlere ve depolama birimleriyle bulut bilişim inovasyonuna kadar birçok alanda Bütünleşik Altyapılara dayalı çözümler sunacak. HP’nin üç şirkette binlerce tekil donanımı kapsayan çözümleri aşağıdaki avantajları sağlıyor:

 

·    Hür türlü teknoloji hizmetini tüm bulut kurulum modellerinde hızla kurmak ve yönetmek için geliştirilen kapsamlı HP CloudSystem, entegre tasarımı ile şirketlerin yatırım getirisi sürecini hızlandırıyor. HP CloudSystem ve destek programlarından yararlanan hizmet sağlayıcılar, yeni bulut hizmetlerini yapılandırmak için eski yöntemlerle haftalar veya aylar alan bir sürece girmek yerine, kurulumu birkaç dakika veya birkaç saniye içinde tamamlayabiliyor.   

·    HP ProActive Insight Mimarisine dayalı HP ProLiant Gen 8 sunucular veri merkezlerinde iş sürekliliğini arttırıyor. Bu güçlü donanım ve yazılım çözümü, sunucu yaşam döngüsünü baştan sona otomatize ederek iş kesintisine yol açabilen manüel süreçleri ortadan kaldırıyor ve böylece sunucu sağlığı, enerji tüketimi ile diğer sistem kontrolleriyle ilgili kesintisiz bilgi akışı sağlıyor.

·    Sunucular ve sanal sistemleri yerel ağlar (LAN) veya depolama ağlarına (SAN) hatasız rutin işlemlere otomatik olarak bağlayan HP Sanal Bağlantı ile gelişmiş sunucu yönetimi: Ekstra ara kartlar veya pahalı yazılım lisansları gerektirmeyen HP Sanal Bağlantı, veri merkezlerinde karmaşıklığı gidererek gereksiz harcamaları önlüyor.  

·    Sanal ortamlar, bulut ortamları ve Hizmet olarak BT ortamlarında gereken otomatik depolama dağıtımı ihtiyacını karşılamak üzere birden çok kullanıcıyı destekleyen ve büyük miktarda veriyi tek donanım grubunda konsolide eden HP 3PAR Depolama şirketlerde verimliliği arttırıyor.

·    HP PREMA Mimarisini kullanan HP ProLiant DL980 G7 sunucular ise altyapı tıkanıklığını gideriyor, bellek bant genişliğinden tasarruf sağlıyor ve sistem kontrol sürecini iyileştirip veri işlemede en ağır yüklerin altından kalkarak kurumsal performansı arttırıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.