Ana sayfa BT Gündem Büyümek isteyen şirketler için 60 örnek uygulama

Büyümek isteyen şirketler için 60 örnek uygulama

174
0

SAP, farklı endüstrilerdeki dünyanın en başarılı örneklerini bir araya getirdiği SAP En İyi Uygulamalar (SAP Best Practices) çözümüne 60 yeni örnek uygulama ekledi. “SAP All-in-One” çözümleri için tasarlanan SAP En İyi Uygulamalar çözümü, entegre iş süreçlerini, metodolojileri ve gerekli teknik dokümantasyonu içeriğinde barındırıyor. Söz konusu uygulama örnekleri, farklı endüstrilerdeki işletmelere, kendi alanları ile ilgili en iyi iş süreçlerini kullanarak iş akışlarını hızlandırma ve operasyonel mükemmelliklerini artırma fırsatı veriyor. 23 endüstriden çözümler içeren 60 en iyi uygulama örneği toplam 37 ülkedeki iş tecrübelerini bir araya getiriyor. Yeni uygulama örnekleri, şirketlere SAP’nin, müşterileri ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin kanıtlanmış uzmanlığını yansıtıyor. İş uygulamaları alanında SAP’nin 35 yılı aşan tecrübesini yansıtan ve bir referans oluşturan SAP En İyi Uygulama Örnekleri, SAP müşterilerininin SAP çözümlerini kendi sistemlerine uyarlama süreçlerini kısaltıyor. Kendi alanının en iyi firmalarında uygulanan SAP çözümlerini gösteren SAP En İyi Uygulama Örnekleri’ni kullanan firmalar kendi sektörlerinde çok başarılı olmuş firmaların kullandıkları iş süreçlerini kendi iş süreçlerine ekliyorlar. Böylece hem rekabet avantajı elde etmiş oluyorlar hem de onlarla aynı şekilde işlerini yapar hale geliyorlar. Yeni örnekler; süreç üretimi, tüketici ürünleri ve profesyonel servisler gibi konularda çeşitli sektör ve endüstrilerin kullanabileceği yeni iş süreçlerini kapsıyor. SAP müşterileri, SAP’nin faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde kısa süreler içinde faaliyet gösterilen ülkenin özel koşulları göz önüne alınarak hazırlanmış özel ülke sürümleriyle en iyi uygulama örneklerine ulaşabiliyorlar.

SAP En İyi Uygulama Örnekleri, dünyanın lider firmalarında hizmet veren SAP’nin iş süreçleri uzmanlığı ile SAP All-in-One kanal iş ortaklarının deneyimini bir araya getiriyor. Uygulama örnekleri, orta ölçekli firmaların süreç, maliyet ve diğer endüstri ihtiyaçlarını büyümeleriyle orantılı bir şekilde karşılıyor. Uygulama örnekleri firmalara göre ölçeklendirilerek kolayca kurulabiliyor. Üstün endüstri uzmanlığına, nitelikli çözüm ve servislere sahip SAP All-in-One iş ortakları, En iyi SAP Uygulama Örneklerini, SAP ERP ile beraber firmaların ticari kullanımına sunuyor. Orta ölçekli şirketler, 50’den fazla ülkede 650’nin üzerindeki nitelikli SAP All-in-One çözüm ortağının geniş ölçekli mikro-dikey portföyü arasından kendilerine en uygun olan modeli seçerek uygulayabiliyor.

Yeni Uygulama Örnekleri, SAP ERP ve SAP NetWeaver platformunun son sürümlerinin getirdiği ve şirketlere daha fazla esneklik sağlayan avantajları taşıyor. SAP ERP’nin kurumsal servis tabanlı mimariye (enterprise SOA) dayanan yeni versiyonu; büyüyen şirketlerin operasyonel risklerini azaltarak SAP ERP’ye kolayca geçmelerini sağlıyor. Dünya çapında 10 bin 200’ün üzerinde SAP All-in-One müşterisi hızlı kurulum ve yatırım geri dönüşü için SAP Best Practices tecrübelerinden yararlanıyor.

SAP Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) Başkanı Hans-Peter Klaey yaptığı açıklamada, “En İyi İş Uygulamalarıyla” dünya üzerindeki birçok endüstride faaliyet gösteren orta ölçekli işletmenin süreç gereksinimlerine ve kendine has iş yapış biçimlerine çözüm sunduklarını ifade etti. Klaey şunları ekledi: “Kanal iş ortaklarımızla işbirliğimizi sürdürerek, müşterilerimizin daha kısa, öngörülebilir, makul uyarlama süreçlerine kavuşmaları ve operasyonel esnekliklerini artırmaları için yenilikçi SAP En İyi Uygulama Örnekleri geliştirip sunmaya devam edeceğiz.”