CA “CONTROL-F1”i Satın Aldı…

CA, destek otomasyon çözümlerinin önemli tedarikçilerinden olan Control-F1’i bünyesine kattı. Önde gelen Destek Otomasyon Çözümü olan Control F1 özellikle son kullanıcılara yönelik hizmet düzeyini yükseltip BT verimliliğini artırırken; bilgisayar sorunlarının önemli BT hizmetlerine herhangi bir zarar vermeden önce otomatik olarak tahmin edilmesini, saptanmasını ve onarılmasını sağlıyor. Bu satın almayla CA, müşterilerin BT yardım masalarının verimliliğini önemli ölçüde geliştirmelerini ve son kullanıcılara yönelik hizmet düzeylerini yükseltmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca sağlıklı bir BT altyapısının sağlanmasıyla ilgili maliyetleri düşürürken; kurumsal bilgi işlem ortamlarını daha kendi kendini iyileştirebilir kılarak, BT yönetimini basitleştirme ve birleştirmeye yönelik olan CA’nın KBTY’yi (Kurumsal BT Yönetimi) vizyonunu da destekliyor.

Gartner Dataquest’in araştırma bulguları toplu iyileştirme ve kendi kendini iyileştirme teknolojilerinin hem teknoloji sağlayıcıların hem de müşterilerin BT desteği adına yapabilecekleri en önemli yatırım olduğunu gösteriyor. (Gartner Dataquest, “Kullanıcı Araştırması: Otomasyon BT Desteğinin Değerini Artırıyor, Kuzey Amerika, 2004”, Bob Igou, 7 Mart 2005.)

CA İş Hizmetleri Optimizasyonu Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jacob Lamm, BT organizasyonlarının teknolojinin karmaşıklığı ve hacminin artmasından ve destek kaynaklarının sınırlı kalmasından dolayı kritik bir noktaya ulaştığını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Endüstri lideri hizmet yönetimi portföyümüzü Control-F1’in çözümleriyle genişleterek, CA olarak organizasyonların stratejik projelerine odaklanabilmeleri için günlük iş yüklerinin önemli bir bölümünü hafifletmelerine yardımcı oluyoruz.”

Daha önceki bir ortaklık sayesinde, CA Control F1’in çözümlerini CA Unicenter Service Desk ile birlikte çalışabilir olarak sertifikalandırmıştı. CA’nın entegre çözümleri, planlama, yayılım, bakım, afet onarımı ve masaüstündeki boz-onar sorunlarını tanılama ve çözümleme de dahil olmak üzere, BT ortamının her yönünü yöneterek destek masasının verimliliğini artırıyor.

Yeni satın alınan Control F1 ürünleri şunları içeriyor:

 CA SupportBridge Live Automation – saptama, tanılama ve onarma prosedürlerini otomatikleştirerek teknik elemanların uzak kullanıcı bilgisayarlarını onarmalarını sağlıyor.
 CA SupportBridge Self Healing Automation – destek organizasyonlarının kayıt ve yapılandırma ayarlarıyla uygulamaların ve donanımların durumlarını izlemelerini sağlayarak; tepkiselden öngörülü hale dönüşümünü sağlıyor.
 CA SupportBridge Self Service Automation – müşterilerin kendi bilgisayar sorunlarını Internet ve intranet erişimleriyle kolaylıkla çözümlemelerine destek oluyor.

CA Control-F1 çözümlerini bağımsız ürünler olarak pazarlayacak ve bunları müşterilerin maliyetleri düşürmelerine, hizmet düzeylerini yükseltmelerine ve BT’nin iş dünyasıyla daha iyi uyum sağlamasına yardım eden İş Hizmet Optimizasyonu (Business Service Optimization) çözüm portföyüne dahil edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.