CA’dan ücretsiz güvenlik yazılımı

CA, özellikle güvenlik alanında geliştirdiği ürün ve çözümleriyle bu konudaki kurumsal ve kişisel ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Tüm dünyada BT yönetimindeki en büyük tehlikenin güvenlik konusundaki açıklar ve tehditler olduğunu vurgulayan CA Türkiye Pazarlama Müdürü Zuhal Özkan, CA olarak güvenlik alanındaki bu tehditlere karşı gerekli önlemleri sağlamak amacıyla, sürekli araştırmalar yaptıklarını ve yeni ürünlerle çözümler geliştirdiklerini söyledi:

“Son yıllarda güvenlik alanındaki çalışmalara çok daha fazla ağırlık vermekteyiz. Hepimizin de bildiği gibi özellikle internetin yaygınlaşmasıyla güvenlik alanındaki hassasiyet daha büyük bir önem kazandı. Artık saldırılar kurumlardan bireysel kullanıcılara kadar toplu bir şekilde gerçekleştiriliyor. Kurumlar bilgi ve verilerini tehlikeye atmamak için güvenlik alanına gerekli yatırımı yapmaya özen gösteriyorlar. Ancak aynı şeyin kişisel kullanıcılar için geçerli olduğunu ne yazık ki söyleyemeyiz. Oysa, kişisel kullanıcıların da bu konuya gerekli hassasiyet ve dikkati göstermesi gerekmekte. Özellikle de internet üzerinden yapılan saldırılar, korunmasız bilgisayarların üzerinden çok rahat bir şekilde yayılmakta ve diğer kişisel ve kurumsal kullanıcıları da tehdit etmektedir.”

Kişisel bilgisayar kullanıcılarının dikkatini CA ürün ve çözümleriyle destek vererek bu konuya çekmenin doğru bir yaklaşım olduğunu düşündüklerini belirten Özkan, bu konudaki ilk çalışmayı Türkiye Bilişim Derneği (TBD), üyelerine yönelik olarak yaptıklarını aktardı:

“STK’lar bizim için önemli bir yere sahip. Bu nedenle de onlara her anlamda destek verecek çalışmaları gerçekleştirmek için gerekli ortamları yaratmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu çalışmanın ilk halkası olarak TBD ile bir anlaşma yaptık. Yapmış olduğumuz bu anlaşmayla yaklaşık 6 bin dernek üyesine güvenlik konusunda ciddi bir destek vereceğiz. Bu çalışma kapsamında üyeler, TBD’den edinecekleri formlarla talepte bulundukları takdirde antivirüs, güvenlik duvarı ve anti-spyware özellikli CA eTrust EZ Armor ve CA eTrust PestPatrol yazılımlarına hiçbir ücret ödemeden sahip olacak. Derneğin üye sayısına baktığımızda, ücretsiz olarak dağıtacağımız ürünlerimizle binlerce pc ve notebook’un güvenliğini sağlamış olacağız.”

Zuhal Özkan, “Kişisel BT Güvenliğini Destekleme” vizyonuyla başladıkları çalışmaların bir diğer halkasının da CA’nın yer aldığı etkinliklerde, katılımcılara ücretsiz olarak ürün dağıtımının olduğunu söyledi ve önümüzdeki yıl da bu tip çalışmalara devam ederek, BT Güvenliğini kişisel boyutta yaygınlaştıracaklarını vurguladı:

“Ankara’da düzenlenen Bilişim 2005 Kurultayı ve BT Vizyon Toplantısı’nın yanı sıra katılımcı sayısı bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan Finans Zirvesi’nde de katılımcılara ücretsiz olarak eTrust Anti-Virüs dağıttık. Bu çalışmamız beklediğimizden daha fazla ilgi görürken; birçok çevreden de çok olumlu bir şekilde karşılandı. Çünkü, yaptığımız bu çalışma ile birçok kullanıcının bilgisayar veya notebook’larını saldırı ve tehditlere karşı koruma altına almış olduk. Bu çalışmanın CA Türkiye için farklı ve önemli bir yere sahip olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Amacımız bundan sonra da güvenlik konusunda gerekli bilinci oluşturacak her türlü çalışmayı hayata geçirmek ve bu konuda gerekli desteği vermektir.”

CA bugüne kadar ücretsiz olarak dağıttığı lisanslı CA eTrust Anti-Virüs programlarıyla 1000’e yakın PC ve notebook’u koruma altına almış bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.