Ana sayfa BT Gündem CA’de Kanalın yeni patronu Nadide Sökmen

CA’de Kanalın yeni patronu Nadide Sökmen

190
0

Nadide Sökmen, “Kanal Satış Müdürü” olarak CA Türkiye’deki görevine başladı…Nadide Sökmen, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite mezuniyetinin hemen ardından 2 yıl boyunca İngiltere’de Duke of Edinburgh Ödül Programı’nda yer aldı ve Kraliyet Ailesi’nden “Altın Madalya” kazanan ilk Türk oldu.

Nadide Sökmen iş hayatına IBM çözüm ortağı Kota’da Satış Temsilcisi olarak başladı. Kota’dan sonra Tepum’da Satış Yöneticisi olarak görev yapan Sökmen, 1997 yılında YAGE’ye Satış ve Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu.

Nadide Sökmen kariyerine 1998 yılında Anadolu Bölgesi’nden Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak geçiş yaptığı Microsoft’ta devam etti. Microsoft’ta oluşturduğu İş Ortaklığı Programı’yla 25 farklı ilde 93 yeni iş ortaklığı kuran Sökmen; bu iş ortaklarıyla yaptığı çalışmalarla da 3 yıl içinde Anadolu Bölgesi’nde yüzde 400’lük bir gelir büyümesi sağladı.

Sökmen, 2000 yılında Microsoft Kurumsal Satış Bölümü’nde Üretim ve Perakende Sektörü’ne terfi etti ve yaptığı sayısız anlaşmalarla Kurumsal Satış Grubu’nun o tarihe kadarki en yüksek geliri elde etmesini sağladı. Geçtiğimiz sene CAS Grup Müdürü olarak, sektörel çözümler odaklı çözüm ortaklarıyla pazarlama aktivitelerini hayat geçirerek; hem müşteri memnuniyetini geliştirdi; hem de grubuyla birlikte geçtiğimiz yıl yüzde 180’lik bir kota başarısı kazandı.

CA Türkiye’de Kanal Satış Müdürü olarak göreve başlayan Nadide Sökmen; CA’in Türkiye’de üretim sektörüne yönelik yürüttüğü tüm çalışmalarından sorumlu olacak.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Nadide Sökmen, 2500 üyesi bulunan Sitebuilders grubunun da yönetici komitesinde yer alıyor.