CA’den bulut yönetimine yeni ürün

CA ARCserve r16  sanal, bulut ve geleneksel kaynakların genelindeki önemli  veri, uygulama ve hizmetleri korumak için çok sayıda veri koruma özelliğini bir araya getiriyor. CA Technologies, ARCserve r16’yı, Türk kullanıcılara Türkiye’deki iş ortaklarından APTEC ile birlikte gerçekleştirdiği bir etkinlikle tanıttı.  

Toplantıda bir konuşma yapan CA Technologies EMEA Kanal Satış Kıdemli Direktörü Tim Goodwin, artan tehditler ve saldırılar karşısında BT  sistemlerini en iyi şekilde güvence altına alan çözümler ürettiklerini ve aynı zamanda bunları yeni risklere karşı da sürekli geliştirdiklerini  ifade etti:

“Türkiye’deki kullancıların bu ürün ailesinin sunduğu üstün özelliklerle, sistem ve veri yönetimini, yedeklemenin çok ötesine nasıl geçirebileceklerine ilişkin eşsiz deneyimi yaşamalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. BT yönetimini en iyi ve kolay şekilde yapmayı sağlayan ürün ve çözümlerimizle kurumların bu alandaki ihtiyaçlarını  karşılamaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”

Aptec Türkiye Genel Müdür Hülya Erkmen ise CA ARCServe r16 ile ilgili şu yorumları yaptı:

“CA sunucu, çözüm ve kapasite tabanlı modeller sunarak fiyatlandırma sürecini basitleştiriyor. Bu ‘Bir SKU (Stock Keeping Unit) Bir Lisans’ felsefesi ve bu felsefe de müşterilerin çözümlere en kolay ve ekonomik şekilde ulaşmalarına olanak sağlıyor. Türk kullanıcılarının üstün teknolojiye sahip CA ARCServe r16’nın sunduğu eşsiz özelliklerden yararlanmaları için üzerimize düşen tüm çalışmaları önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.”

Yeni sürümü ile CA ARCserve r16;  VMware vSphere™, Microsoft® Hyper-V™ ve Citrix® XenServer® için ana makine düzeyinde korumayı desteklerken; sıfırdan geri yükleme, sürekli sistem ve veri kullanılabilirliği için tam otomatik hata gidermeye kadar, tüm gelişmiş özellikleri kapsıyor.

CA ARCserve r16, giderek yaygınlaşan “Bulut Sistemleri” için de çok uygun özelliklerine sahip. Çözüm, kullanıcıların doğrudan Bulut’a – Amazon EC2™–  yedekleme yapabilmesine olanak tanırken; uzakta, şirket dışında veri koruma, arşivleme ve hata giderme gibi amaçlara yönelik olarak Microsoft Windows Azure™, Amazon Web Services® ve Eucalyptus gibi genel ve özel bulut hizmetlerinden yararlanabilmelerini de sağlıyor.  Buna ek olarak, geniş bir çözüm seti genelinde merkezi yönetim olanağı sağlayan, modern bir web hizmetleri mimarisi de sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu