CA’den EMEA’ya özel strateji

CA, önümüzdeki dönemde, Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA Bölgesi pazarına öncelik verecek. EMEA Genel Müdürü Andrew Dutton, CA’nın bu bölgeden yıllık olarak 1 milyar dolar kâr elde ettiğini; bu miktarın da şirketin tüm dünya genelindeki karının dörtte birini teşkil ettiğini söyledi. Dutton, CA’nın genel kurumsal yazılım pazarının üzerinde, EMEA’da büyüme sağlayabilmek için yeni çalışmalar başlattığını söyledi:“CA dört önemli alan üzerine odaklanan bir strateji yürüterek, büyüme hedeflerini gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Öncelikle, CA’nın BT varlıklarını özel kurumsal gereksinimleri hedef alan kurumsal teşvikler paket halinde sunulacak. İkinci olarak rekabette farklılığını ortaya koymak için geniş kapsamlı BT yönetim yazılımı portföyü güçlendirilecek; daha sonrasında ana bilgisayar sektöründeki liderlik konumunu devam ettirecek çalışmalara ağırlık verilecek. Son olarak da, operasyonlar hızla büyüyen coğrafi pazarlara genişleterek konulan hedefler yakalanacak.”

Andrew Dutton EMEA bölgesindeki kurumsal operasyonlar için büyüme segmentlerine odaklanan bölgesel kurumsal birimler oluşturduklarını da sözlerine ekledi.

“Bu yeni organizasyon kurumsal sistemler yönetimi, güvenlik yönetimi, depolama yönetimi, kurumsal hizmet optimizasyonu ve ana bilgisayar birimleri adı altında beş kurumsal birim, basitleştirilmiş coğrafi bölgeler ve güçlendirilmiş EMEA merkezi yönetim ekibinden oluşuyor. CA’da yeni ve heyecan verici bir döneme giriyoruz ve bu yeni dönemde hepimizin tek bir hedefi var – EMEA içerisindeki işlerimizi büyütmeyi başarmak.”

CA’nın EMEA organizasyonunun şu an için 33 ülkeyi kapsadığını ve bu ülkelerin beş ayrı bölgesel grup içerisinde toplandığını belirten Dutton; bölgeleri batı pazarları (İngiltere, İrlanda, Güney Afrika ve İsrail), güney pazarları (Fransa, İberya, İtalya ve Yunanistan), merkezi pazarlar (Almanya, İsviçre ve Avusturya), kuzey pazarlar (İsveç, Norveç; Finlandiya, Danimarka, Benelüks ülkeleri ve Baltık ülkeleri) ve doğu pazarlar (Türkiye, Rusya, Orta ve Doğu Avrupa, Pakistan, Arap ülkeleri, ile Kuzey ve Orta Afrika) olarak ayırdıklarını aktarıyor. Andrew Dutton, bu yeni modelle önemli başarılar kazanacaklarını şu şekilde aktarıyor:

“CA’nın yeni şirket modelinin merkezinde daha iyi yönetim ve daha fazla sorumluluk alınabilmesini sağlayacak yeniden güçlendirilmiş bir yönetim ekibi yer alııyor. Pazarımız sürekli değişiyor. Başarılı şirketler hızlı hareket edip, yönlerini değiştirebiliyor. Bu yeniden yapılanma çalışmalarmız sayesinde, yeni pazar fırsatlarının avantajlarından yararlanacak gelişimi göstereceğimize ve günümüzdeki CIO’ların bir BT ortağından istediklerini verebileceğimize inanıyoruz. Hem coğrafi olarak, hem de yüksek büyüme potansiyeline sahip önemli iş segmentlerinde CA’nın sürekli büyümesini sağlamak için önümüzdeki dönemlerde bu yeni modeli kullanacağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.