Ana sayfa BT Gündem CA Technologies Ülke Müdürlüğü’ne atama

CA Technologies Ülke Müdürlüğü’ne atama

156
0

CA Technologies’teki yeni göreviyle birlikte İlkem Özar, CA Technologies Türkiye’nin tüm çalışmaları ve yönetimi, CA çözümlerinin yerel ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki pazarda konumladırılmasından sorumlu olacak.1970 yılında Venezuella’da doğan İlkem Özar, üstün dereceyle mezun olduğu TED Ankara Koleji’nden sonra üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Saudi American Bankası’nda başladı. 1995 yılında Unilever Yiyecek Bölümü’nde Ürün Müdürü olarak lokomotif marka Komili’nin zeytinyağı ve mısırözü ürünlerinin tüm marka ve pazarlama çalışmalarını yaptı.

1998 yılında BT sektörüne transfer olan Özar, 2005 yılına kadar Microsoft Türkiye’de Finans ve Üretim sektörüne yönelik çözümlerin satış çalışmalarını yürüttü. 2005-2009 yılları arasında yine Microsoft Türkiye’de Finansal Hizmetler Endüstri Satış Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2009-2010 arasındaysa Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kurumsal Pazarlama Müdürü göreviyle 79 ülkenin yer aldığı bölgedeki satış ve pazarlama çalışmalarına yönelik yeni plan, strateji ve projeler geliştirdi.

Temmuz 2010’dan beri CA Technologies Türkiye çatısı altında Ülke Müdür Vekili olarak görev yapan İlkem Özar, CA Technologies Ülke Müdürü olarak yeni pozisyonunun açıklanmasıyla birlikte bundan sonra yürütecekleri çalışmalar konusunda şunları söyledi:

“Ülkemiz gelişen EMEA bölgesinde geçen yıl gösterdiği büyüme oranlarıyla en yüksek rakamları yakaladı. Bu büyümeyi de geçtiğimiz Nisan ayı başında başlattığımız doğrudan satış modelimizle yakaladık. Ayrıca ekibimizi her biri 15 yıl ve üzerinde sektör deneyimi bulunan yeni ekip arkadaşlarıyla güçlendirdik. Bu da başarımızı doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden biri oldu. Buna ek olarak, Ankara ofisimizi de yeniden faaliyete geçirerek burada yapacağımız çalışmalara da hız kazandırdık; zaten 2011 içinde yine buradaki ekibimizi de genişleteceğiz. Önümüzdeki dönemde bu güçlü ekiple, hedeflerimizi daha da yükselterek çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.”