Ana sayfa BT Gündem CA Uygulama yönetiminde liderliğini Wily ile pekiştirdi

CA Uygulama yönetiminde liderliğini Wily ile pekiştirdi

117
0

CA, kurumsal uygulamalar alanındaki çalışmalarını genişletmek amacıyla alanın lider sağlayıcısı Wily Technology’yi satın aldı. CA, alanının lider şirketlerini satın alarak portföyündeki ürün ve çözüm yelpazesini genişletirken; bu teknolojilerin kendi çözümleriyle entegrasyonlarını da yaparak müşterilerine her türlü ihtiyacı karşılayan ürünler sunuyor.CA Başkanı John Swainson, uygulama yönetiminin, müşterilerin BT ortamlarını, uygulamadan altyapıyı kapsayacak şekilde uçtan uca yönetmelerini sağlayan en önemli araç ve CA’nın Kurumsal BT Yönetimi vizyonunu sunmada da en etkin anahtarı olduğunu belirtiyor:

“Wily kurumsal uygulama yönetimi gibi hızla büyüyen bir pazarda hem lider hem de en hızlı şekilde büyüyebilen bir şirket olarak dikkat çekmekte. Wily’nin bünyemize alınmasıyla birlikte CA, donanım ve yazılımlarda, ana bilgisayarlardan dağıtık ortamlara kadar; uygulamaların, BT varlıklarının ve kullanıcıların yönetimine hitap eden tek şirket olacaktır.”

Wily müşteri işlemlerinde gerçek zamanlı olarak uçtan uca görünürlük sunarken, BT organizasyonlarının hayati kurumsal uygulamalarının ve altyapılarının kullanılabilirliğini de başarıyla yönetmelerini sağlıyor. Wily çözümleri BT yöneticilerinin uygulama yavaşlamaları ve arızalarını hızla saptama ve tanımlamalarına yardımcı oluyor; aynı zamanda BT’de daha yüksek verimlilikle sonuçlanan, uygulama performansının iş başarısına etkisini de daha iyi belirlemeyi sağlıyor.

Wily’nin gelirleri 2004 yılında yüzde 48 oranında artış gösterdi ve önümüzdeki dönemde şirketin gelirlerinin kendi pazar segmentindeki büyümenin üç katı bir oran olan yüzde 75 oranında büyümesi bekleniyor.

Satın alınmasıyla birlikte Wily’nin CA’nın 2007 mali yılı gelirlerine yaklaşık 72 milyon dolarlık bir katkıda bulunması bekleniyor. Gerçekleştirilen milyarlarca web işlemi günlük olarak Wily’nin yazılımları tarafından izleniyor. İzlenen bu işlemlerin rakamları Wily ile aynı pazarda hizmet veren şirketlerin müşterileri için gerçekleştirdiği işlemlerin toplamından daha fazla olarak dikkat çekiyor. Wily teknolojisi dünyada 450’den fazla lider kurum ve kamu kuruluşunda kullanılıyor.

Wily Technology CEO’su Dick Williams şirketlerinin müşteri başarısına odaklanarak sektörde lider konuma geldiğinin altını çizerek, CA bünyesine katılmaları konusunda da şunları söylüyor: “CA ile yenilikçi teknolojimizi, uzman çalışanlarımızı ve en iyi uygulamalarımızı her zamankinden daha fazla organizasyona ulaştırabiliriz. Böylece gelişimimizi hızlandırıp, teknolojimizi CA’nın çözümleriyle entegre ederek, hiç kimse tarafından karşılanamayan bir yönetim ürünleri yelpazesi sunabileceğiz. CA ekibine katılmaktan ve sınıfının en iyisi bir kurumsal yönetim yazılımı şirketi oluşturma fırsatından büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Wily CA’nın Kurumsal Sistemler Yönetimi iş birimi içinde Wily Technologies bölümü olarak çalışmalarına devam edecek. Williams CA’ya katılacak ve bölümü yönetecek, Wily’nin kurucusu ve teknoloji şefi Lewis Cirne de şirkete katılacak. CA Wily’nin 260’dan fazla çalışanının çoğunu da ekiplerine katacak.

Wily, Gartner’ın J2EE Uygulama Sunucusu Yönetimi Araştırması’nda (Magic Quadrant for J2EE Application Server Management, 2005) Liderler Listesi’nde yer alıyor. Gartner, liderleri iyi çalışan, pazar hakkında açık bir vizyona sahip ve konumlarını korumak üzere etkin bir şekilde uzmanlıklar geliştiren üreticiler olarak tanımlıyor.