Ana sayfa BT Gündem Çağrı merkezi konuşmaları metne çevriliyor

Çağrı merkezi konuşmaları metne çevriliyor

308
0

Global Bilgi’nin, ileri teknoloji şirketi Sestek işbirliğiyle geliştirdiği “Konuşma Analiz Sistemi”, Türkiye’de çağrı merkezi sektöründe ilk defa tüm çağrıların anında yazılı metinler haline getirilerek analiz edilmesini sağlıyor. Bu sistem sayesinde Global Bilgi’nin kurumsal müşterileri, yazıya çevrilen müşteri görüşmelerini analiz ederek CRM çalışmalarını geliştirebilecek.Yüzde 100 Turkcell iştiraki ve Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Global Bilgi, CRM hizmetlerine yeni bir yaklaşım getirecek inovatif bir sistem geliştirdi.
“Konuşma Analiz Sistemi” sayesinde Global Bilgi, kurumsal müşterilerinin istediği çağrıları ya da aldığı çağrıların tamamını kelime kelime yazılı metin haline getirebilecek. Bu metinler üzerinde sistem, müşterinin kullandığı şikâyet ve hukuki ifadeler için de uyarı sistemleri üretebilecek. Müşteriye sunulan hizmet kalitesini ölçmek ve geliştirmek amacıyla kullanılacak bu çözümün üzerine eklenen yeni özellikler ile müşterinin heyecanlı, mutlu ya da sinirli olup olmadığına varıncaya kadar duygusal durum analizleri de yapılabilecek.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Global Bilgi – Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Geliştirme Müdürü Fahri Arkan, “Klasik yöntemlerle müşteri isteklerinin analizi, çağrıların ancak kısıtlı bir oranına yapılabiliyordu. Sestek’le yaptığımız işbirliği sonucu ortaya çıkan bu sistem, daha önce CRM dünyasında mümkün olmayan birçok analizin yapılmasına imkân sağlıyor. Yeni teknolojileri Türk çağrı merkezi sektörüne kazandırmak amacıyla yaptığımız çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.