Çağrı merkezleri Sosyal Ağlar’da kapışacak

IMI Conferences tarafından Global Bilgi ana sponsorluğunda bu yıl 7.si gerçekleştirilen  Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri, sektörün en iyilerini seçmeye hazırlanıyor. Adaylar, toplam 11 kategoride yarışacak ve toplam 14 firma ödüle hak kazanacak. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak “Sosyal Medyada En İyi Müşteri Yönetimi”  yapan çağrı merkezi de ödüllendirilecek. En fazla başvurunun bu yıl eklenen sosyal medya kategorisine yapıldığının altını çizen IMI Group Başkanı Meltem Karateke “Bu durum sosyal medyanın gücünü ortaya koyduğu kadar çağrı merkezlerinin geniş hizmet alanının da bir göstergesidir. Geçmişte sadece telefonla sınırlı olan bu hizmet modeli bugün müşteriden gelen her türlü çağrıyı cevaplamak üzerine kurgulanıyor. Çağrı Merkezleri günümüzde artık İletişim Merkezi (ContactCenter) görevi üstlenmektedir” dedi.

Bu yılın en iddialısı “finans sektörü”

Çağrı Merkezi Günleri’nin son günü olan 19 Ekim 2012 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek ödül organizasyonunda, en yoğun rekabet;   dış kaynak servis sağlayıcılar ve finans sektörü arasında gerçekleşecek. Bu yıl birçok yeniliği bir arada gerçekleştiren IMI Conferences, uzun yıllardır hiç ara verilmeksizin düzenlenen İstanbul Çağrı Merkezi Konferans ve Fuarı ile İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’ne  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından verilen onayla “Türkiye” ünvanını almıştı.

Sosyal medyada müşterisini en iyi yöneten ipi göğüsleyecek

Sektörün en iyileri, biri Onursal Başkan olmak üzere sektörün önde gelenlerinden oluşan 25 kişilik değerlendirme kurulunun titiz çalışmaları sonucunda ortaya çıkıyor. Dünyada benzeri olmayan ve çoklu değerlendirme kriterlerinin uygulandığı Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nden, başarıyla çıkan firmalar Avrupa ve Amerika’da gerçekleşen ödüllerde de yüksek başarı elde ediyor.

Tüketici memnuniyetinin markanın geleceğinde büyük önem taşıdığı günümüzde en hızlı gelişen ve etkileşimli iletişim aracı hiç kuşku yok ki sosyal medya. Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri de bu gelişimin paralelinde 19 Ekim’de 7.si düzenlenecek ödül töreninde Sosyal Medyada En İyi Müşteri Yönetimi ödüllendirecek. Bu kategoride adaylar; Strateji ve Süreç Yönetimi, Kriz Yönetimi, Operasyonel Personel / Ajans Planlama – Yönetimi, Teknoloji Kullanımı (Monitoring&Reporting), Sosyal Medya Cevaplama Yönetimi, Social CRM, Yenilikçi  / Fark Yaratan Uygulamalar olmak üzere 7 farklı kriterde değerlendirmeye alınacaklar.     

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.