Ana sayfa BT Gündem Canon’dan mini kamera serileri

Canon’dan mini kamera serileri

112
0

Canon, bugüne kadarki en küçük ve en şık Standard Definition modellerini piyasaya sunarak, video kameralara eğlenceyi geri getiriyor. Ultra kompakt gövde yapısıyla birlikte yüksek performans sunan FS serisindeki 4 yeni model, tek bir şarjla 3,5 saate kadar sürekli çekim yapabilme özelliğine sahip bulunuyor.

Her yeni model, kullanıcıların tamamen özgürce çekim yapmalarını sağlayarak, film yapımını daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştıran bir dizi özellik sunuyor.

Önceki modellerden önemli ölçüde küçük olan ve FS21, FS20 ve FS200 modellerinden meydana gelen yeni LEGRIA FS serisindeki her bir video kamera, ceket cebine veya küçük bir çantaya rahatlıkla sığabilecek boyuta sahip bulunuyor. Yaklaşık 230 gr ağırlığında olan her bir model, gün boyunca taşınabilecek şekilde tasarlandı.

Canon’un benzersiz Video Snapshot işlevi, tek bir tuşla otomatik olarak kısa film klipleri yakalanmasını sağlarken, en önemli görüntünün kaçırılmaması için harika bir yöntem olan yeni Pre REC (Ön Kayıt) işlevi sayesinde, kayıt tuşuna basılır basılmaz, hareketten önceki üç saniye de çekilebiliyor.

Serinin en üstünde yer alan çok yönlü Dual Flaş Bellekli video kameralar, dahili bellek ve hafıza kartlarına kayıt yapıyor. 32GB, 16GB ve 8GB dahili flaş sürücülere sahip modeller mevcut bulunuyor. Dört farklı renkte mevcut olan LEGRIA FS200, doğrudan hafıza kartına kayıt yaparak, video klipleri anında paylaşmak için harika bir yöntem sağlıyor.

Geleneksel kayıt formatlarına oranla daha küçük ve daha hafif olan flaş bellek, bir dizi özelliği de beraberinde sunuyor. Daha hızlı başlama süreleri ve daha hassas kontrollerle birlikte oldukça dayanıklı olan flaş bellek aynı zamanda çok daha az güce ihtiyaç duyuyor; kullanıcıların çekime daha uzun süre devam etmelerini sağlıyor.

Yeni LEGRIA FS serisindeki modeller, ultra verimli flaş belleğe ek olarak yepyeni bir özellik daha sunuyor: Hızlı Şarj. Gün boyunca yapılan uzun bir çekimin ardından, bir saat daha kayıt yapmak için boşalmış bir pili şarj etmek yalnızca 20 dakika sürüyor.