Cardtek Grup 2011’i rekor büyüme ile kapattı

Cardtek Grup; SmartSoft, CordisNetwork, CredoWork, Phaymobile, Cardtek USA şirketleriyle ve 40’a yakın uluslararası kanal satış ağı ile 2011 yılını Türkiye’de ve dünyada yaklaşık yüzde 75’lik ciro artışı,  yüzde 45’lik istihdam artışıyla kapattı.

Cardtek Grup Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, 2011 yılını değerlendirdi ve 2012 hedeflerini aktardı.  Güzel,  “Cardtek Grup, büyümeye 2012’de daha da hız verecek. Cardtek USA markasıyla Kuzey Amerika bölgesinde ödeme sistemleri alanında satış, eğitim ve teknik destek hizmeti verecek ekiplerin yapılanması New York’ta tamamlandı. Türki Cumhuriyetler’de de yapılanmamızı tamamlayarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Kanada ofisimizde ise yürüttüğümüz projeler devam ediyor. Özellikle Amerika’nın NFC konusuna gösterdiği ilgi doğrultusunda SmartSoft’un en güncel teknolojilerini geliştirdiği Mobil NFC ödeme çözümleri altyapısını sağlayan SMSP (SmartSoft Mobile Solution Platform) ürünümüzün bu pazara uygunluğu bizleri sevindiriyor. Yurtiçi pazarda bankacılık sektöründe büyük rağbet gören OCEAN’ın yurtdışı pazardaki yapılanması da devam ediyor. Bu gelişmeler çerçevesinde grup olarak AR-GE faaliyetlerimizi arttırarak İTÜ Teknokent, Boğaziçi KOSGEB,  İzmir Teknopark ve Kocaeli Teknopark ofislerimizde özellikle mobil ödemeler konusu üzerine çalışmalara  ağırlık verdik. 2012 yılı içerisinde Türkiye’de NFC uygulamalarında elde ettiğimiz başarıları yurtdışındaki uygulamalara da taşımak istiyoruz. ” dedi.

NFC en çok konuşulan konuydu…

2011 yılının Türkiye’deki ödeme sistemleri üzerine  olumlu gelişmelerle dolu bir yıl olduğunu belirten Güzel sözlerine şöyle devam etti: “Bankacılık ve ödeme sistemlerinde faaliyet gösteren birçok firma NFC teknolojilerine ilişkin çalışmalarını sürdürdü.  NFC  tüm dünyada yine en çok konuşulan konuydu. Finans sektörü ödeme sistemlerinde hız ve müşteri memnuniyeti hedefleriyle yazılım platformlarını değiştirerek daha hızlı, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran,  sahtekarlık çözümlerinde yüksek emniyetli  yapılara geçti. Bu bağlamda Cardtek Grup olarak bankalarla birlikte ilklere imza atmaya devam ettik. Tekli platforma geçişler bankacılık sektörü için 2012 yılında da devam edecek.”
 

Bankacılık sektörünün 2012’de NFC konusundaki yapılanmasını tamamlayarak  vatandaşın cebindeki yerini alacağını söyleyen Güzel, “Cep telefonları artık yalnızca iletişim aracı olmanın dışına çıkarak temassız ödeme yapabilen kredi ve banka kartlarını cepte barındıran sistemler olacak. 2012’de mobil uyumlu ürünler piyasada daha hızlı  yerini alacak.  Cardtek grup şirketleri  bu projelerde operatör ve banka arasındaki yapıyı geliştiren sistemlerle ön planda olacak. Kısaca nakitsiz yaşam hayatımızda daha fazla yer alacak.  Sadakat kartlar konusunda tüm sektörde güzel gelişmeler de görülecek. Son beş yılda yüzde 753 ciro artışı sağlayan Cardtek, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı’nda iki kez üst üste 50 teknoloji şirketi olarak yer aldı. ”

ÇALIŞAN SAYIMIZ YÜZDE 45 ARTTI

İnsan kaynaklarındaki büyümeyi 2012’de de arttırmayı planladıklarını söyleyen Güzel, “2012’deki en büyük hedefimiz global pazarda daha tanınır bir marka olmak. Cardtek Grup , genç yeteneklerle sektöre fark katmayı planlıyor. Sektöre kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla Cardtek Akademi’yi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yapıyı hızla yurtdışına da taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu