Ana sayfa BT Gündem Casper HTC’nin mobil ürünlerinin Türkiye dağıtımını yapacak

Casper HTC’nin mobil ürünlerinin Türkiye dağıtımını yapacak

97
0

Casper, mobil teknolojiler alanında yeni bir işbirliğine imza attı. Ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdüren Casper, dünyanın öncü akıllı telefon ve PDA üreticisi HTC ile işbirliği gerçekleştirdi. HTC’nin Türkiye distribütörü olan Casper, şirketin gelişmiş akıllı cep telefonlarını ve cep bilgisayarlarını Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunacak. En yeni teknolojilere sahip HTC akıllı cep telefonları ve cep bilgisayarları ile teknoloji meraklıları mobil dünyanın tüm olanaklarından gittikleri her yerde yararlanabilecek. Casper Store’lar ve bayilerinde ilk etapta HTC S200 cep bilgisayarı ve HTC 8500 akıllı cep telefonunu satışa sunan Casper, önümüzdeki altı ay içinde şirketin birçok yeni ürününü de Türkiye’ye getirecek. Casper markası AC Nielsen tarafından yapılan araştırmalarda son 4 yıldır bilişim sektörünün en fazla tanınan markası olmasına karşılık yeni ürünler üretici şirketin markalarıyla satışa sunulacak.

HTC ile Casper’ın işbirliğinin duyurulduğu toplantıda konuşan Casper Genel Müdürü Altan Aras Fakılı, HTC gibi mobil teknolojiler konusunda dünya devi bir markayı Casper’ın geniş satış kanalı ve güvencesiyle tüketicilerin beğenisine sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. İlk etapta HTC-Qtek S200 cep bilgisayarı ve HTC-Qtek 8500 akıllı cep telefonunu kullanıcıların beğenisine sunacaklarını hatırlatan Fakılı, önümüzdeki günlerde HTC’nin diğer ürünlerini de Türkiye’ye getireceklerini kaydetti. Casper’ın kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört köşesindeki bilgisayar kullanıcılarına kaliteli ve en gelişmiş teknolojiye sahip ürünleri sunmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Fakılı, kendi üretimleri dışında dünyaca ünlü şirketlerle önümüzdeki dönemde yeni işbirlikleri gerçekleştirerek ürün portföylerini zenginleştireceklerini sözlerine ekledi.

HTC Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Müdürü Scott Cheng de, 1997 yılında kurulan HTC’nin, kısa sürede Asya’nın en büyük teknoloji şirketleri arasında yerini aldığını anlattı. Cheng, HTC’nin dünyaca ünlü Business Week Dergisi’nin 2006 yılı Temmuz ayında yayınlanan Info Tech 100 listesinde küresel bilgi teknolojileri markaları arasında 3. sırada yer aldığını, aynı dergi tarafından Eylül 2006’da da Asya’nın en iyi performansa sahip 4. şirketi ilan edildiğini vurguladı. En yeni teknolojileri yakından takip eden genç nüfusa sahip bir ülke olan Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu söyleyen Cheng, ürünlerini Türk tüketicisine sunarken hem yaygın dağıtım ağı hem de kaliteli hizmet anlayışına büyük önem verdiklerini, bu nedenle de Casper’la işbirliğine gitmeyi tercih ettiklerini ifade etti.

HTC – Qtek 8500 Smartphone
Şık ve ince tasarımıyla göz dolduran HTC-QTEK 8500 Smartphone, bir cep telefonunun ötesinde, adeta bir MP3çalar ve bilgisayar işlevi görüyor. Microsoft® Windows Mobile® 5.0 işletim sistemi üzerinde çalışan HTC-QTEK 8500 Smartphone ile müzik dinleyebiliyor, fotoğraf ve video çekebiliyor, hareket halindeyken internete bağlanabiliyor, tek tuşla e-posta alıp gönderebiliyorsunuz. EDGE teknolojisi sayesinde hızlı internet erişimi ve veri aktarımı mümkün hale geliyor. Bluetooth özelliği sayesinde de bu özelliğe sahip telefonları kullanan diğer kişilerle iletişim kurabiliyor, Bluetooth teknolojisini destekleyen cihazlara bağlanabiliyorsunuz. Cep telefonunun 64 MB kapasiteli belleği, Micro SD Kart slotu ile artırılabiliyor. HTC-QTEK 8500 Smartphone’un hızlı müzik tuşları rahat müzik dinleme imkanı tanırken, 1,3 megapixel kamerası da yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar çekerek anılarınızı ölümsüzleştirme olanağı sunuyor. Smartphone’da yüklü olan MSN ile nerede olursanız olun arkadaşlarınızla chat yapabiliyorsunuz.

HTC – Qtek S200 Cep Bilgisayarı
Ofisteki bilgisayarınızın tüm özelliklerini cebinize sığdıran HTC-QTEK S200 Pocket PC sayesinde bundan böyle nereye giderseniz gidin, işlerinizi aksatmadan devam ettirebileceksiniz. Windows® Mobile® 5.0 işletim sistemi kullanan HTC-QTEK S200 Pocket PC, ergonomik tasarımı ve pratik kullanımı ile dikkat çekiyor. HTC-QTEK S200 Pocket PC’nin Bluetooth, kablosuz ve WLAN 802.11b özellikleri, bulunduğunuz yerden internete rahatlıkla bağlanma, tek tuşla e-posta alma ve gönderme olanağı sunuyor. EDGE teknolojisi de, hızlı internet erişimi ve veri aktarımına olanak tanıyor. HTC-QTEK S200 Pocket PC’nin 128 MB kapasiteli belleği, SD Kart slotu ile artırılabiliyor. HTC-QTEK S200 Pocket PC yanınızda taşıdığınız ofisiniz olduğu kadar, yoğunluktan sıkıldığınızda kafanızı dağıtmanıza olanak tanıyan bir araç. HTC-QTEK S200’nin MMS özelliği ile renkli mesajlar alıp gönderebilir, MSN’de yakınlarınızla chat yapabilir, 2 megapixel kamera ile fotoğraf ve video çekebilir, istediğiniz zaman MP3 dinleyebilirsiniz.